Що спільного між усіма темами, дискусіями та напрямками роботи задля боротьби зі зміною клімату, які розвиває світова спільнота в межах Кліматичного саміту COP29?
Усі вони ризикують втратити сенс, якщо війна в Україні триватиме. Світ об’єднується навколо боротьби з кліматичною кризою, шукає рішення та інвестує мільярди у досягнення кліматичних цілей. Але поки реалізуються амбітні проєкти, російська війна проти України підриває глобальні зусилля, ставлячи під загрозу майбутнє всього світу.
Про взаємозв’язок війни та стійкості світу до зміни клімату йшлося під час дискусії в Українському павільйоні. Обговорили це з ключовими партнерами України за пунктом 8 Формули миру Володимир Зеленський. До учасників заходу онлайн звернувся Керівник Офіс Президента України Андрій Єрмак та радник керівника Офісу Президента Олександр Бевз.
Пункт 8 Формули миру, присвячений екологічній безпеці, об’єднує союзників навколо розв'язання проблеми впливу бойових дій на довкілля. Україна сьогодні є епіцентром руйнування екосистем через бойові дії. Ми представляємо світу унікальні методики та аналітичні підходи, які переосмислюють наслідки воєн для довкілля.
Кількість наших партнерів постійно зростає. До реалізації Пункту 8 Формули миру вже приєдналися понад 60 держав та міжнародних організацій. Тісна співпраця з усіма, кому небайдуже кліматичне майбутнє, залишається нашим ключовим пріоритетом.
Найвищий рейтинг серед військово-політичного керівництва у Залужного, Буданова і Зеленського: опитування
Українські Хімічні Технології ЛТД під час війни: як функціонує та працює компанія в умовах повномасштабного вторгнення
Ситуація з системами оповіщення досі незадовільна: хто понесе відповідальність
Андрій Жданов та Ігор Курилко: як справа одеських пройдисвітів набирає обертів
Як зауважив під час виступу Андрій Єрмак, щоб сформувати стійкість до зміни клімату, необхідно захиститися від варварства режиму Путіна. Україна стоїть на передовій цієї боротьби. Формула миру Президента Зеленського містить план відновлення стабільності у світі, а пункт восьмий особливо важливий щодо екологічної безпеки.
Під час заходу посол України в Азербайджані Yuriy Husyev акцентував, що Формула миру важлива не тільки для України й сьогодення, вона важлива для всього світу і для майбутнього.
Про глобальний характер впливу війни на довкілля і важливість єдності у подоланні цього виклику говорили й інші учасники дискусії.
Олександр Бевз, радник голови Офісу Президента у своєму зверненні до учасників дискусії підкреслив, наскільки «важливо об’єднати зусилля щодо відповідальності російської федерації за її екологічні злочини, включаючи екоцид».
Посли й представники урядів країн-партнерів ЄС, США, Швеції, Естонії, Хорватії, Румунії, Польщі, Фінляндії, Литви, Німеччини, ЮНЕП, ЄЕК ООН, ОЕСР, IRENA та інші, які взяли участь в обговоренні, зокрема країн-співголів робочої групи з питань екологічної безпеки, висловили підтримку Україні у прагненні до припинення війни й відновленні довкілля та справедливості.