Про те, як проходить рекрутинг до підрозділів активних дій ГУР МОУ на Українському радіо розповів спецпризначенець, офіцер підрозділу «Артан» Андрій на позивний «Фаворит».

За його словами, в умовах широкомасштабної фази війни процес рекрутингу в розвідку став більш доступним і публічним. Наприклад, щоб потрапити в «Артан», кандидат може заповнити анкету на сайті підрозділу. Далі – запрошують на співбесіду.

«Є певний психологічний відбір і курс відбору за рівнем фізичної підготовки. В основному у нас люди до 40 років, бо є досить серйозні навантаження і завдання специфічні. Але в нас також є побратими 50 років, які показують себе краще 20-річних. Якщо ви проходите ці етапи, далі іде БЗВП. Курс підготовки відбувається за нашими власними стандартами», – говорить офіцер «Артану».

Щодо напрямків, за якими наразі рекрутують новобранців в «Артан», військовослужбовець зазначає, що доступні різні вакансії. Серед них – оператори БПЛА, медики, логістика і безпосередньо розвідка.

«Визначатися потрібно вже зараз. І шукати потрібно підрозділи, де ви зможете бути корисними. Ми стараємось давати вибір насправді, орієнтуючись на навички людини з цивільного життя. Бувало таке, що хлопці хотіли іти в штурмовики, але фізично не витягують. Однак є мотивація, тоді пропонуємо інші варіанти», – говорить Фаворит.

Популярні статті зараз

Микола Томенко заявив про реалізацію в Україні освітньої доктрини коха-гімлера-гітлера

Мінус сотні мільйонів у бюджеті країни: правоохоронці розслідують, як нардеп Шаповалов допомагав бізнес-партнеру ухилятися від податків

К Александру Эллерту на свидание? Ксения Мишина разделась догола и побрила свою ...

"Почему на русском говорите?": Тину Кароль осудили из-за языка, фанаты в недоумении

Все новости

Водночас офіцер підкреслює, що в «Артані» підготовка новобранців триває стільки, скільки потрібно конкретному рекруту, щоб бути ефективним.

«Базова тактика. Медицина тактична. Вогнева підготовка. Стараємось навчити працювати з різними типами озброєння: від РПГ і АТ до кулемета. Інструктора з бойовим досвідом слідкують постійно за людьми, і саме вони визначають рівень. Комусь часу на підготовку потрібно менше, комусь більше. До того часу, поки люди не будуть готові. У нас нема такого, що пройшов курси і відразу йдеш воювати. Ні. Поки ти не будеш готовий психологічно і фізично – на бойові тебе не відправлять», – розповідає офіцер.

Нагадаємо, спецпідрозділ активних дій ГУР МОУ «Артан» було створено у 2022 році. Основу підрозділу склали офіцери воєнної розвідки та добровольці. Серед відомих операцій підрозділу – звільнення так званих вишок «Бойка», операція в Липцях на Харківщині та стримування ворога під Бахмутом.