З того часу владні структури та міжнародні організації обіцяли, щонайменше, законсервувати та уберегти вцілілу частину відомого у всьому світі музею. Проте в силу різних обставин та попри обіцянки зруйноване приміщення залишалося поза їхньою увагою.
Нагадаємо, що саме Сковородинівка, раніше Піп-Іванівка, була місцем прихистку визначного українського філософа, де він прожив останні роки та заповів себе похоронити.
Водночас громадськість виявилася більш активною та наполегливою у справі збереження національної історико-культурної спадщини. Так Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» ініціював та провів низьку просвітницьких та благодійних акцій з метою підтримки колективу Національного музею. Але залишалася невирішеною головна проблема - консервація вцілілої частини історичної будівлі. На допомогу прийшов Київський національний університет будівництва та архітектури (КНУБА) на чолі з ректором Олексієм Дніпровим. Як розповів Микола Томенко, нині в КНУБА створено Науково-дослідний центр захисту та реставрації історико-культурної спадщини, який проводить навчання реставраторів та надає фахову та експертну допомогу національним заповідникам. Саме тому, КНУБА за сприяння благодійного Фонду «Залишайся з Україною - Харків» надали меценатську підтримку та провели консервацію приміщення меморіального Музею Григорія Сковороди.
На черзі остаточне погодження проекту реставрації та організація реставраційних робіт вже за участі влади та міжнародних організацій.
Повістки поштою: коли чекати листа від ТЦК, хто визначає адресатів
Мама-мільйонерка та бабуся-схемниця: що приховує Данило Гетманцев, який хоче залізти до кишень українців
Світ попрощався із заслуженим працівником культури України з Книги рекордів Гіннеса: його роботи прикрашають Київ
Огромная кость торчит: Волочкова обложилась цветами и сняла пуанты – зрелище жалкое, лучше б на шпагат села
Сподіваємося, що благодійна діяльність команди КНУБА на Харківщині пришвидшить реалізацію планів влади щодо відновлення цього знаменитого у всьому світі Сковородинівського місця.