Про це повідомляє Інформаційний центр “Міжмор’я” з посиланням на експертку з національної ідентичності та відому волонтерку Васілісу Коваленко.

Організаторами святкування виступили місцевий Український дім та спільнота української культури «Червона калина». За словами Коваленко, ця подія стала символічною, адже в останні роки Придністров’я сприймалося як територія, де українська ідентичність зазнала утисків.

“У святкуванні взяли участь діти й учителі кількох місцевих шкіл, українські творчі колективи та представники Союзу українців Придністров’я, що свідчить про стійкість української громади в регіоні,” — зазначила експертка.

Історично українці складали значну частину населення Придністров’я, яке в різні часи входило до складу Великого князівства Литовського, Речі Посполитої, Гетьманщини та інших державних утворень. У 1924 році тут було створено Молдавську АРСР у складі Радянської України.

Васіліса Коваленко підкреслила, що проросійська орієнтація регіону значною мірою обумовлена присутністю російських військ — залишків 14-ї армії СРСР. Проте проведення Дня вишиванки свідчить про поступове послаблення російського впливу та відродження українських традицій у регіоні.

Популярні статті зараз

Рейдер, здирник і фінансист кримінального авторитета "Князя": у кого купив бізнес у Франції чоловік голови Харківської облради Єгорової-Луценко

"Буча Комбуча" та "Збройні Сухарі України" зникнуть назавжди: знущання з символів нарешті припинять

"Возникло желание": Потап просит полуголую Настю Каменских не носить его трусы

Сверкнула формами в крошечном купальнике: Леся Никитюк взбудоражила фото с райского отдыха

Все новости