Представники Держекоінспекції обговорюють у Братиславі, як імплементувати оновлену директиву про екологічні злочини. Що це означає для нас і які виклики попереду.

Україна серед європейських партнерів

Тимчасовий виконувач обов’язків голови Державної екологічної інспекції Ігор Зубович та завідувач сектору міжнародної співпраці Олег Сало беруть участь у важливій міжнародній конференції 4 Networks Conference, яка цими днями проходить у столиці Словаччини — Братиславі.

На заході обговорюють оновлену Директиву ЄС про екологічні злочини (ECD) — документ, який визначає європейські стандарти для покарання за шкоду довкіллю. Україна, як країна-кандидат на вступ до ЄС, також має адаптувати своє законодавство до цих змін.

Що таке нова директива ECD і чому вона важлива?

Євросоюз ухвалив оновлену версію Директиви про екологічні злочини (№ 2024/1203) у квітні 2024 року. У документі значно посилено відповідальність за злочини проти природи та передбачено реальні механізми притягнення винних до відповідальності.

Учасники конференції — а це чотири ключові європейські мережі:

Популярні статті зараз

Час колекторів? Українці з боргами за комуналку потраплять до бюро кредитних історій

Безкоштовний відпочинок у Карпатах: українці можуть насолодитися розкішною тишею за "просто так"

"Буча Комбуча" та "Збройні Сухарі України" зникнуть назавжди: знущання з символів нарешті припинять

Купальник едва выдержал такой напор: Ани Лорак посреди пляжа посветила огромными "буйками"

Все новости
  • EUFJE (Форум суддів ЄС з питань довкілля),
  • ENPE (Європейська мережа прокурорів),
  • IMPEL (мережа інспекцій довкілля, членом якої є Україна з 2023 року),
  • EnviCrimeNet (мережа поліцейських, що борються з еко-злочинами) —
  • закликали країни-члени ЄС та кандидатів, зокрема й Україну, бути готовими до серйозних змін. Попереду — два роки на адаптацію цієї директиви у своє законодавство.

Які виклики чекають Україну?

Представники Держекоінспекції наголошують: нова директива потребує:

  • злагодженої міжвідомчої співпраці,
  • законодавчих змін,
  • навчання фахівців та розробки чітких механізмів притягнення до відповідальності.

Ігор Зубович зазначає, що міжнародні партнери готові допомагати Україні в цьому процесі. Вони зацікавлені в тому, щоб закон працював не на папері, а на практиці — ефективно, послідовно і результативно.

Довідково

Україна є членом мережі IMPEL з 2023 року. Ця участь дозволяє обмінюватися досвідом з іншими країнами ЄС, залучати експертну підтримку та реалізовувати спільні екоініціативи.

Нові правила — це не лише формальність, а реальна можливість зробити боротьбу з екозлочинами в Україні дієвою. Попереду чимало роботи, але завдяки міжнародному партнерству — цілком реальної.