У період воєнного стану в Україні для роботодавців встановлено особливі правила прийому на роботу призовників та резервістів. Ці правила уточнили у службі зв'язків із громадськістю Чернівецького обласного територіального центру кадрового та соціального забезпечення.

Про це повідомляється на порталі новин «lenta»

Прийом працювати призовників.

Роботодавці можуть приймати на роботу призовників (осіб, які зараз проходять військову службу), якщо вони перебувають на військовому обліку в районних або міських військових комітетах. Для підтвердження цього роботодавці повинні перевірити документи військового обліку призовників, такі як військові білети або тимчасові посвідчення.

Прийом на работу призовників і резервістів.

Популярні статті зараз

Оля Полякова розмазала Ганну Трінчер: "Я тебе могла б..."

Цього вже не зупинити: основна продукція в Україні неминуче стане не по кишені

У новий рік без копійки у кишені: українців масово позбавлять виплат із 1 січня

Пенсіонерів ощасливили до Нового року: приємний сюрприз чекає на кожного

Все новости

Аналогічним чином роботодавці можуть приймати на роботу призовників (осіб, що входять до запасу) за умови, що вони перебувають на військовому обліку. Фізичні особи повинні мати свідоцтва про реєстрацію на призовних пунктах.

Вручення повістки на роботі
Вручення повістки на роботі

У законі наголошується, що порушення правил, пов'язаних з обороною, підготовкою та мобілізацією, тягне за собою покарання для громадян. За порушення цих правил громадянам загрожують штрафи на суму від 1700 до 3400 гривень. Для посадових осіб, винних у таких порушеннях, штраф може становити від 3400 до 5100 гривень.

Повторне порушення.

У разі повторного порушення штраф може збільшитись ще більше, досягнувши 8500 гривень.

Як роботодавцям, так і приватним особам важливо дотримуватись цих правил, щоб забезпечити дотримання закону в період військового стану. Роботодавці повинні перевіряти статус військового обліку потенційних співробітників, щоб уникнути будь-яких юридичних проблем, а громадяни повинні дотримуватись правил, пов'язаних з обороною та мобілізацією, щоб уникнути штрафів.