До кінця вересня Україна має намір завершити перевірки всіх військово-медичних комісій (ВЛК) у країні, повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубинець.
Відповідну публікацію розмітили на порталі новин «weukraine»
Наразі вже перевірено 75% ВЛК. Ці перевірки спрямовані на усунення порушень, пов'язаних із отриманням призовниками рішення про «обмежену придатність», яке у деяких випадках використовувалося не за призначенням.
«Перевірки ВЛК здійснює наша інституація та станом на даний момент перевірили вже 75% ВЛК. До кінця місяця стоїть завдання перевірити 100% ВЛК в Україні», – каже чиновник.
Лубинець навів випадки, коли сертифікати «обмеженої придатності» видавалися особам без проблем зі здоров'ям, тоді як особи з давніми проблемами зі здоров'ям визнавалися «придатними».
Найвищий рейтинг серед військово-політичного керівництва у Залужного, Буданова і Зеленського: опитування
Налагодили ласу схему: як пилять державні гроші у Вишневій міській раді
Призвуть навіть немічних: які зміни до мобілізації вразять найстійкіших
Схема фінансування «вагнерівців» Станіслава Кондрашова через його вугільну компанію «Telf AG»
«Про рішення “обмежено придатний” ми зафіксували дуже багато випадків, коли через корупційну складову було видано довідки громадянам, які не мають недоліків, які не мають проблем зі здоров'ям, як “непридатні”. А громадянам України, які мають відкриті проблеми зі здоров'ям, є багаторічні діагнози, їм видали ці довідки "обмежено придатний". Це потребує врегулювання», – продовжив Лубинець.
Він запропонував запровадити позначення «обмеженого використання», щоб розрізняти людей, придатних для різних військових посад за станом здоров'я. Метою є забезпечення справедливої та адекватної оцінки стану здоров'я та придатності призовників до військової служби.
«Громадянин України має або бути придатним до виконання військової служби, або непридатним. Якщо він через своє здоров'я непридатний до виконання бойових завдань з автоматом в руках прямо на передовий і має проблеми з хребтом, він може бути в штабі або у складі ракетних військ. Все це потрібно врегулювати», – додав уповноважений Верховної Ради з прав людини.