В Україні у нинішньому опалювальному сезоні може бути більше відключень світла, аніж торік. Адже наразі не доводиться говорити про значне відновлення пошкоджених внаслідок атак рф потужностей. Про це в коментарі "Фокусу" розповів експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.
За його словами, коли минулого року окупанти били по об’єктах, які відповідають за передавання електроенергії, біля гідроелектростанцій, теплових електростанцій, було зрозуміло — повністю їх відремонтувати за літо неможливо.
І коли йдеться про оперативні роботи, то це не означає, що потужність підстанції повністю відновили.«Якщо підстанція пропускає мільйон кВт, її відновили оперативно на 70%, вона взимку не пропустить більше, ніж половину потужності, а ймовірність аварійних випадків підвищиться. Вважаю, що в нинішньому сезоні відключень буде більше. У ДТЕК Дніпропетровської області вже говорили, що треба готуватися до відключень по 4−8 годин, я думаю, це оптимістичний прогноз, і сміливо можна готуватися до відключень до 10 годин», — наголошує Корольчук.
На думку експерта, найбільш проблемними регіонами є Київська, Харківська, Львівська, Хмельницька та Одеська області. Втім, попри це, відключення будуть скрізь.
«Енергосистема пов’язана. Відштовхуватися будуть від пропускної потужності підстанцій. Зараз уже є інформація про те, що готуються графіки відключень. Як надовго — залежить від того, наскільки холодною буде зима», — пояснив він.
БФ «Надія» та Валерій Дубіль передали для ГУР військове обладнання й РЕБи
Ситуація з системами оповіщення досі незадовільна: хто понесе відповідальність
Як головний поліцейський Волині Крошко "крошки" збирав під час війни
"Превращаешься в Ларису Долину": Тина Кароль в лифчике показала обвисшие до пупка "сливы"
Слід зазначити, що днями радниця міністра енергетики Лана Зеркаль заявила, що українські атомні електростанції (АЕС) готові до зими на 70%, електромережі — на 98%, а теплові електростанції (ТЕС) — на 30%. Йшлося про планові роботи. Натомість генеруюче обладнання, за словами Зеркаль, відновлено лише на одну третину. Втім, таку заяву Зеркаль спростували в Міненерго, наголосивши, що наведена нею інформація про стан ремонтної кампанії на енергооб'єктах не відповідає дійсності.
Натомість у відомстві надали таку інформацію:
- 24 енергоблоки теплових станцій — 62% від загальної кількості;
- 32 гідроагрегати — 68% від загальної потужності гідроелектростанцій;
- 5 атомних блоків із 9 завершили, 4 — перебувають у процесі ремонту;
- 70% теплоелектроцентралей відремонтовано, 30% — у процесі ремонту.