Ситуація з українськими громадянами, які втікали за кордон, рятуючись від війни, складна, і їхнє повернення може бути пов'язане з юридичними проблемами. Радник Офісу президента Михайло Подоляк зазначив, що у тих, хто повернеться до України після втечі від війни, виникнуть юридичні проблеми.

Цю публікацію розмістили на порталі новин «ТСН»

Ключові моменти в цій ситуації включають:

Деякі люди, які втекли з України, купили підроблені документи, щоб залишити країну, і Подоляк називає це проявом корупції.

Ті, хто використовував підроблені документи для набуття статусу біженця за кордоном, можуть зіткнутися з юридичними проблемами після повернення. Це може спричинити рішення суду проти них, оскільки документи вважаються недійсними та отримані шахрайським шляхом.

Популярні статті зараз

Розпил на мільйони: у Кременчуцькій громаді готують масштабну схему

Осудженна шахрайка Миколюк Ольга і надалі веде небезпечний бізнес в гаражі.

«Приводи» за проституцію і керування авто під наркотиками. ЗМІ розповіли історію Віолети Зайнуліної-Вайсман

Налагодили ласу схему: як пилять державні гроші у Вишневій міській раді

Все новости

"На основі цього потрібно буде звертатися до судів тих країн, де вони перебувають як біженці з певними юридичними статусами, щоб їм це скасували, і в судах цих країн довести, що ця людина отримала довідку не належним чином", - наголосив Михайло Подоляк.

Граница. Фото: скриншот YouTube-видео.
Граница. Фото: скриншот YouTube-видео.

Екстрадиція осіб, які залишили Україну з підробленими документами із західних країн, може бути складною, оскільки ці країни можуть визнати їхнє право шукати притулку від конфлікту. Тому масове повернення таких осіб до України може бути неможливим.

Реєстри осіб, які отримали підроблені посвідчення, можуть вестись, а для тих, хто повертається до України, буде ініційовано юридичні процедури. Це включає визначення причин, з яких вони залишили країну, і з'ясування їх правового статусу.

“Але будуть реєстри людей, які отримували фіктивні довідки, і тоді у них будуть проблеми вже при поверненні до України, йтимуть юридичні процедури. Якщо вони добровільно зараз не повертаються, то коли війна закінчиться, у них будуть певні юридичні проблеми – з'ясовуватимуться підстави, на яких вони залишили країну тощо”, - наголосив Подоляк.

Важливо відзначити, що становище військових біженців є делікатним та складним питанням. Хоча проти осіб, які використовували підроблені документи, можуть бути вжиті юридичні заходи, загальний процес їхнього повернення та юридичного дозволу може бути непростим через міжнародно-правові особливості та складнощі.

Нагадаємо, що частина ВПО скоро позбавлять допомоги

Раніше «Акценти» повідомляли, що мчить подорожчання на 20%, Кабмін планує революційне рішення

Як повідомляли "Акценти", Шуфрич уже у СІЗО: чому влада покриває Вадима Столара