Обговорювалися запропоновані зміни в діяльності Державній екологічній інспекції України, про які вже не раз писало наше видання. Зокрема пропоновані зміни від Міндовкілля ліквідувавши Держекоінспекцію, а по суті змінивши вивіски та витративши в нікуди бюджетні гроші. Ті самі кошти, які сьогодні так потрібні українській армії, яка протистоїть ордам росіян стримуючи агресію.

Заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, Олена Крамаренко, презентувала концепцію реформування, що включає ліквідацію Державної екологічної інспекції України та створення Державної природоохоронної інспекції України. Навіть не дивно, що Олена Крамаренко на запитання присутніх навіть не змогла аргументовано пояснити, навіщо Україні сьогодні, під час важких бойових дій, міняти вивіски та розформувати ефективний державний орган.

Проте, на це питання відповів член громадської ради Василь Коніщук у своєму виступі. Він зауважив, що єдина мета цієї псевдореформи від Міндовкілля прибрати професіоналів своєї справи та дозволити чиновникам Міндовкілля розставити на посади своїх людей.

Голова громадської ради Міндовкілля Світлана Берзіна відзначила відсутність змін у концепції, яка вже давно обговорювалася різними громадськими колами. Цитуємо: «Стратегія стара, вона вже неактуальна та її стільки раз обговорювали всіма громадськими колами, радами, експертами, десь рік обговорювали, зараз вона прострочена, змінилось законодавство і потрібно аналізувати чому вона не була реалізована. Окрім того, що змінились терміни в концепції нема інших змін.»

На думку народної депутатки Олени Криворучкіної, документ запропонований Міндовкіллям є низькосортним продуктом та підкреслює, що Міністерство довкілля було інертним до проблем Держекоінспекції, та заявила, що інспекція є єдиним органом, який фіксує екологічні збитки завдані рашистами. Вона додала, що Міндовкілля було з початку повномасштабного вторгнення абсолютно імпотентне та інертне до проблематики Держекоінспекції, їх не хвилює ні низький рівень заробітної плати Держекоінспекції, ні коли виїжджають під обстрілами працівники інспекції, Міністерство це чомусь взагалі не хвилює. В самій реформі розглядається лише ліквідація Держекоінспекції, а це є державною зрадою, тому що інспекція на сьогодні є єдиним органом що фіксує екологічні збитки завдані рашистами. Як сказало Мінастерство фінансів сутність цієї реформи виключно перейменувати орган, але у держави є більш пріоритетні статті витрат аніж на цю реформу».

Популярні статті зараз

Микола Томенко вказав на приватний університет Ківалова як головну кузню майбутніх прокурорів та слідчих: "Погоджено і затверджено МОН?"

Нові «договорняки» ДСНС в Переяслав-Хмельницькому по «схематозу» впровадження систем оповіщення

Росіяни тішаться кровопролиттю в Ізраїлі

Українцям блокують рахунки за будь-які борги, вже надходять скарги: "Є волонтерські кошти"

Все новости

Тетяна Лампіка, керівниця ГО "Екопатруль" висловила своє обурення і заявила, що група людей намагається знищити єдиний орган, який міг нараховувати збитки, замість того, щоб вдосконалювати нормативно правові акти та методики для роботи інспекції. Вона закликала до кращої роботи замість руйнування системи.

Голова комітету з питань екологічної політики ВР України Олег Бондаренко, висловив свою думку, що запропонований документ повинен спочатку пройти широке громадське обговорення та бути також розглянутим на засіданні комітету, а тільки потім подаватися на розгляд Кабміну.

Отже, за результатами обговорення цього питання громадська рада ухвалила рішення протягом 10 днів напрацювати зміни до діючої концепції реформування державного нагляду контролю в сфері екології та потім повторно розглянути це питання.

У свою чергу політики, активісти та громадськість уже висловили свої побажання вгамувати Руслана Стрільця з його реформами і змусити одіозного міністра нарешті займатися захистом довкілля, а не знищувати екоконтроль.