Адже саме сьогодні Міндовкілля взяло курс на зруйнування Держекоінспекції під егідою реформи, щоб вбухати 160 мільйонів гривень на створення аналогічного органу.

Фактично, відомство Руслана Стрільця хоче успішно «освоїти» кошти на зміну вивісок, на що вже неодноразово звертала увагу громадськість та народні депутати. Люди наголошували, що подібні методи неприпустимі під час повномасштабного вторгнення, коли Держекоінспекція являється єдиним органом, який веде підрахунок шкоди від навали окупантів навколишньому середовищу. А народний депутат Олена Криворучкіна навіть назвала ці намагання підігруванням росіянам.

Під час обговорення, народний депутат Олег Бондаренко, голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування ВРУ, підкреслив, що реформа системи екологічного контролю назріла вже давно – у Верховній Раді вже кілька років лежить законопроект 3091 «Про державний екологічний контроль», який ніяк не можуть прийняти.

Але, за словами Олега Бондаренка, реформа має здійснюватися виключно законодавчо, а не рішеннями Кабінету міністрів чи підзаконними актами.

«Модель має бути закріплена не в підзаконних актах, не в рішеннях уряду – це має бути реформа закріплена у Законі. І саме це буде закріплено у законопроекті 3091 який ми, сподіваюся, об’єднавши зусилля, допрацюємо до кінця. До того ж, ми не можемо відкладати це на «після війни». Ми маємо проводити цю діяльність зараз», – впевнений Олег Бондаренко.

Популярні статті зараз

Росіяни тішаться кровопролиттю в Ізраїлі

Ані Лорак перетворилася на посміховисько: росіяни вимагають гнати у шию

Українцям масово блокують рахунки та картки за будь-які борги: як дізнатися інформацію про себе

Олаф Шольц наступний? Після скандального арешту Дональда Трампа у ЄС взялися за канцлера Німеччини

Все новости

У свою чергу на обговорення відреагувала президент Професійної асоціації екологів України Людмила Циганок. Екологиня впевнена, що зараз потрібні рішучі дії, а не сидіти і чекати, поки проблема «розсмокчеться» сама собою.

«Невже реально частина нардепів, представники Міндовкілля і інші відповідальні думають, що провівши купу чергових обговорень на кшталт «ще вчора повинні були провести реформу екоконтролю (що завгодно можна сюди підставити)», «треба терміново щось робити» і т.д, - що воно якось саме розсмокчеться? Скільки ж можна товкти воду в ступі? Хто заважає??? Чия це задача? Ніхто не сперечається про необхідність реформи! А хто ж ту реформу, її дорожні карти і фінансування повинен забезпечити? Схоже, чекаємо «чарівника на блакитному гелікоптері….» Або інший сценарій - «кинути на обговорення нікчемний проект Розпорядження, щоб було довкола чого поімітувати»… Рішення давно очевидні, якщо б була реальна політична воля», – впевнена Людмила Циганок.