З огляду на важливість цих змін та виникаючі питання серед населення, влада надала додаткові роз'яснення, які доступні на вебсайті міністерства соціальної політики.

Основною інновацією є перехід на цифровий формат обліку з максимальною автоматизацією. Буде створено електронний інструмент для обліку, функціонуючий на веб-платформі. Усі організації, що планують ввезти гуманітарну допомогу, мають зареєструватися на цій платформі та створити декларацію з унікальним кодом, який використовуватиметься митною службою для контролю на кордоні.

Інша важлива деталь - це подання звіту організаціями, які ввозять допомогу, з вказівкою статусу допомоги та залишків. Це має бути зроблено до 15 числа місяця, що слідує за звітним періодом.

З 1 грудня також скасовуються вимоги про подання гарантійних листів, а вантажі для Збройних сил України будуть засекречені.

Наразі триває тестування нової платформи, і влада закликає до надання зворотного зв'язку для виявлення та виправлення недоліків.

Популярні статті зараз

Поліція попередила всіх водіїв: нових штрафів не уникнути

Настя Каменських засвітила животик і натякнула на цікавий стан: вагітність – причина розлучення?

Українців чекають кардинальні зміни з 1 грудня: буде дуже жорстко

Пенсій та соцвиплат більше не буде? Зеленський зробив тривожну заяву

Все новости

Особливості оновленої системи:

Зареєстровані користувачі не мають проходити реєстрацію заново.

Право на заповнення відомостей від імені юридичної особи мають лише громадяни, включені до бази ЄДР.

Унікальний код для товару, який ввозиться як гуманітарний вантаж, присвоюється одразу після заповнення необхідних даних.

Міністерство соціальної політики зазначає, що процес звітування про ввезену та роздану допомогу буде спрощений, без необхідності вказування персональних даних отримувачів, з включенням лише кількості та залишків.