На сайті Президента України 28 грудня була оприлюднена нова петиція, ініційована Тамілою Алексик, яка виступає від імені "дружин, матерів та сестер наших захисників, що перебувають у полоні".

У петиції висловлено прохання позбавити російських військовополонених у таборах утримання в Україні можливості телефонувати рідним у Росію. Алексик наголошує на тому, що українські військовослужбовці, які зараз у полоні в Росії, не мають можливості зв'язку з Україною, а також обмежені у можливості листування з рідними.

Авторка підкреслює, що Женевські конвенції не вимагають обов'язкового забезпечення телефонних розмов полоненими з рідними, тому Україна не порушить міжнародні зобов'язання, обмеживши право російських полонених на телефонний зв'язок.

У зверненні також наголошується, що родини українських полонених оборонців позбавлені права на отримання інформації про стан здоров'я або місцеперебування своїх рідних. "Ми пишемо листи нашим чоловікам, синам та братам, але навіть не знаємо, чи доходять вони до них", - заявляє Алексик.

Таміла Алексик закликає призупинити право полонених на телефонний зв'язок до тих пір, поки Росія також не забезпечить можливість українським захисникам регулярно користуватися телефонним зв'язком. Вона вважає, що право полонених ворогів на зв'язок із рідними має залежати від політики РФ щодо українських захисників.

Популярні статті зараз

БФ молодіжної ініціативи «Надія» передав допомогу Державній прикордонній службі України

"Ну, все - прощай схема!" Чимало українців схопилися за голови. Зеленський ухвалив історичне рішення

Тіну Кароль запідозрили у роботі з росіянами: новий кліп потрапив у скандал

Російський слід VBet. Що пов'язує вірмен з BetConstruct та власника українського Forbes

Все новости

На момент публікації петицію підписали 74 особи з 25000 необхідних. Якщо петиція набере понад 25000 голосів протягом наступних 91 дня, Президент повинен буде на неї відреагувати.