Міністерство фінансів своїм наказом запровадило нову форму декларації (доповнено адреси, терміни використання пільги). Платити цього року потрібно за період 2022 року. Податок зачепить тих, хто володіє квартирою, площа якої становить від 60 квадратів, та будинків площею від 120 квадратів.

Як йдеться у роз'ясненні ДПС, якщо є і квартира і будинок, то їхня загальна площа не повинна бути більшою за 180 квадратів. Є ще одна новація: не потрібно сплачувати податок за нерухомість, яка перебуває в окупації чи зоні бойових дій.

Яким буде розмір податку?

Весь зібраний податок залишається у бюджеті населеного пункту. Тому органам місцевого самоврядування дозволяють зменшувати розмір податку (збільшити не можна). У законі вказані "рамки". Щоправда, найчастіше місцева влада ці "рамки" і використовує для нарахування податків.

Отже, розмір податку:

  • не може становити більше ніж 1,5% мінімалки за звітний рік. 2023-го платять за 2022-й, тому йдеться про 97,5 грн за квадрат.

Наприклад, якщо у вас у власності знаходиться квартира площею 100 квадратних метрів, заплатити потрібно лише за 40 квадратів (100 мінус 60). За різницю, між "нормою" та фактичною площею. Сума становитиме 3900 грн (97,5 грн за кожний квадрат).

Популярные статьи сейчас

Даша Астафьева полностью поседела за время вторжения

Алексей Суханов объяснил, почему не "переваривает" Галкина и Пугачеву

Оля Полякова в дерзких трусах похвасталась "обновленным" телом: как сейчас выглядит звезда

Пенсионерам доплатят почти тысячу: кого "озолотят"

Все новости

Але тут варто враховувати, що якщо ваша квартира розділена між членами сім'ї, наприклад між вами та дружиною по 50 квадратів, то податок платити не потрібно.

Ознайомитись з новою формою декларації можна тут. Для заповнення декларації варто звернутись до податкової за місцем своєї реєстрації. Там допоможуть заповнити бланки та можуть надати консультацію. Тим, хто відмовиться платити, загрожують штрафи та стягнення через суд.