Українські розслідувачі з'ясували, що власники гіпермаркету "Епіцентр" – народний депутат Олександр та його дружина Галина Гереги – платили зарплату "управителю" бізнесу на тимчасово окупованих територіях Геннадію Гальчуку. При чому робили це протягом тривалого часу – з 2014 по 2022 рік.

Сам же Гальчук раніше був директором "Епіцентру" у Макіївці, однак після 2014 року залишився на окупованій частині Донбасу і продовжив управляти створеною замість "Епіцентрів" мережею "Галактика" – зареєстрованої за правилами підконтрольних Росії адміністрацій. Про це повідомляють "Схеми", пишуть Акценти.

Там зазначають:

 • "Галактики" під керівництвом Гальчука співпрацювали з адміністраціями угруповання "ДНР";
 • у 2023 році він став депутатом від провладної російської партії "Єдина Росія" – внаслідок проведення незаконних виборів на окупованій частині Донбасу.

"Зарплатні відомості, отримані із двох незв'язаних між собою джерел у податкових органах України, свідчать про те, що Гальчук продовжив перебувати в штаті українських компаній Герег і після окупації Донбасу, і після 24 лютого 2022 року. "Нова Лінія" (також належить Герегам. – Ред.) та "Епіцентр" регулярно нараховували Гальчуку зарплату до липня 2022 року", – йдеться у розслідуванні.

При цьому наголошується: за ці 8 років Гальчук регулярно приїжджав із окупації на підконтрольну Україні територію. А крім того, "фінансував партію Герег" – "За конкретні справи".

Популярні статті зараз

На Львівщині стрілянина через російську мову: не сподобалося зауваження

ОПЗЖ пішло в контрнаступ: кияни будуть платити доньці Бойка за користування картками

У мережі випливло відео "сходки" з народним депутатом Едуардом Прощуком: лазня, горілка, бандитський стиль

Українцям хочуть списати комунальні борги: хто підпаде під норму закону

Все новости

Скільки грошей отримав Гальчук

За даними журналістів, компанія "Нова Лінія 1" з липня-2015 до кінця вересня-2016 нарахувала Гальчуку 85,79 тис. грн зарплати. А "Епіцентр К" з вересня 2013 року по 28 липня 2022 року – 1,321 млн грн.

Повна підтримка Путіна

Як зазначають автори матеріалу, Гальчук брав активну участь в окупаційному управлінні Росією т.зв. "ДНР". Зокрема:

 • у 2022 році очолив "регіональне відділення" всеросійської організації "Деловая Россия";
 • у 2023-му отримав посаду у владних органах "ДНР";
 • ватажок угруповання Денис Пушилін включив Гальчука до Інвестиційного комітету;
 • восени 2023 року Гальчук балотувався від провладної російської партії "Єдина Росія" під час псевдовиборів у Макіївці та був оголошений депутатом.

При цьому, наголошується, він усіляко демонстрував лояльність режиму. Зокрема:

 • називаючи президента РФ Путіна головнокомандувачем – роблячи таким чином наголос на військовій складовій його правління;
 • заявляючи про повну підтримку його дій.

"Я повністю підтримую нашого верховного головнокомандувача Володимира Володимировича Путіна", – говорив Гальчук.

Колишні "Епіцентри" активно співпрацювали з окупантами

Сама мережа "Галактика", зазначається, відкрито співпрацювала з підконтрольними Росії місцевими адміністраціями. Так, там:

 • дарували автомобілі керівництву "МНС" угруповання "ДНР";
 • після повномасштабного вторгнення Росії в Україну постачали товари для тюремних адміністрацій, рятувальників та спецслужб угрупування "ДНР";
 • у самих торгових центрах відзначали російські свята та вітали з "днем республіки".

Фінансував партію Герег

Тим не менш, така активна підтримка окупантів не заважала Гальчуку регулярно приїжджати до України. Наприклад, лише у 2019 році він приїжджав щомісяця, а "в окремі місяці – кілька разів".

"Також, згідно з даними НАЗК, у 2016 році Геннадій Гальчук фінансував партію "За конкретні справи". Яку заснували Олександр та Галина Гереги", – наголошують розслідувачі.

Про що це свідчить

Резюмуючи, автори матеріалу зазначають: є підозри, що після окупації Гереги не втратили бізнес на Донбасі. І продовжують – хай і непрямо і під іншою назвою – кого контролювати.

"Як це ще можна пояснити, окрім як обґрунтованою підозрою, що колишні "Епіцентри" в окупації хоч і перейменувалися у "Галактики", але все одно залишилися під контролем Герег через Геннадія Гальчука, якого, виявляється, із "Епіцентру" навіть не звільняли?" , – констатується в розслідуванні.

При цьому, наголошується, Герега прямі питання, чи продовжував він вести бізнес у Донецькій області після окупації 2014 року і чому Гальчуку нараховували зарплату до липня 2022 року, "залишив без відповіді, як і запит редакції". А сам Гальчук "проігнорував повідомлення журналістів".