Такий набір авто міг би доречним на Женевському автосалоні. Але насправді ця колекція стоїть у гаражі народного депутата України із Вінницької області Геннадія Вацака, пише портал Антикор.

Геннадій Вацак є власником «Кондитерського дому «Вацак»» та веде будівельний бізнес у Вінницькій області, зокрема, у його рідному місті Могилів-Подільському. Його біографія має дуже великі прогалини, тож зрозуміти, як він зміг заробити на стартовий капітал для відкриття кондитерської справи, не надто легко. Відомо, що Вацак закінчував медичний технікум, але немає вищої освіти. У 90-ті працював фельдшером та офіціантом. А 2001 року несподівано стає великим бізнесменом і створює «Кондитерський дім «Вацак»».

З кондитерським бізнесом також не все просто. За даними реєстрів КД «Вацак» зареєстровано лише у 2019 році, хоча на сайті підприємства зазначається, що створено воно було у 2001 році. Тобто дослідити, що відбувалося з фінансовими потоками компанії за період терміном 18 років неможливо.

Популярні статті зараз

Микола Томенко вказав на приватний університет Ківалова як головну кузню майбутніх прокурорів та слідчих: "Погоджено і затверджено МОН?"

Нові «договорняки» ДСНС в Переяслав-Хмельницькому по «схематозу» впровадження систем оповіщення

Бійця, який втратив ноги, відмовились селити у квартиру: "Не хочу, щоб жив інвалід"

Грошей не повертають, але є спосіб: як вибити переплату за газ

Все новости

Могилів-Подільський – це містечко на самому кордоні з Молдовою. У перші дні війни ті українці, які намагалися виїхати з України через молдовський кордон, могли побачити, що він нічим не виділяється. Але цінність його якраз у непомітності та досить специфічному відношенні прикордонників до перевірок при перетині кордону.

Наш журналіст бачив, як у перші дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну через кордон у Могилів-Подільському проходили сотні чоловіків призовного віку. Ціна питання тоді коливалася від 200 до 500 доларів, і бажаючих було хоч греблю гати.

Приблизно така сама ситуація на цьому кордоні з контрабандними потоками. У грудні 2023 року правоохоронці вилучили понад 20 тонн контрафактного алкоголю, пакувальну тару, майже 330 тис. грн у різній валюті, рації, засоби для глушіння сигналу, легкові та вантажні автомобілі, «чорнові» записи тощо. Загальна вартість вилученого становить 5 млн. грн. Готова продукція здійснювалася через поштові відділення, доставкою на власних автомобілях і навіть через інтернет-магазини.

І це лише одна новина із найсвіжіших. З інших можна дізнатися і про незаконний «спиртопровод», прокладений на кордоні між Україною та Молдовою. І про постійний потік незаконного постачання тютюнових виробів. І про те, як під прикриттям волонтерських скорин через кордон у Могилів-Подільському їздять юнаки на Бентлі та Ламборгіні.

Останній приклад стосується згаданого народного депутата Геннадія Вацака. За даними видання «Українська правда», його сини Станіслав та Владислав 2002 та 1995 років народження з початку війни виїжджали за кордон за волонтерською системою «Путь» на Bentley Bentayga та Lamborghini Urus.

Обидва ці автомобілі присутні в останній декларації депутата Вацака. У ній також вказані Maserati Quattroporte, Rolls-Royce Cullinan, кілька Land Rover та BMW X7. Rolls-Royce Cullinan було придбано навесні 2023 р. та записано на компанію народного депутата «Кондитерський дім «Вацак»». Його вартість складає 700 000 доларів.

А ось чого немає у декларації народного депутата Геннадія Вацака, то це ще одного Rolls-Royce. Седан моделі Ghost придбали також на компанію нардепа за кілька тижнів до повномасштабного вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року. Видання "ТопЖир" публікувало фото цього авто, виконаного у чорно-карамельній кольоровій гамі.

«Вартість англійського люкс-кара Ghost сягає півмільйона доларів. Rolls-Royce Ghost останнього покоління оснащений 12-циліндровим бензиновим двигуном потужністю 570 кінських сил. Максимальна швидкість обмежена електронікою на рівні 250 км/год, а розгін від 0 до 100 км/год становить 4,8 секунди. Витрати палива? Ну так, щоби чисто поржати (навряд чи власників Роллсів це дійсно бентежить) – близько 30 літрів на 100 км шляху», – пишуть журналісти профільного видання.

На всіх своїх авто Вацак використовує однакові цифри в номерах 0001. Саме з таким поєднанням цифр у Могилеві-Подільському, де навіть немає нормальних доріг, було помічено Aston Martin Superleggera. Вартість цієї найпотужнішої та найшвидшої моделі – близько 300 тисяч доларів. Цього автомобіля ніколи не було у деклараціях народного депутата Геннадія Вацака.

Найрозкішніші авто в колекції Вацак записує у власність своєї кондитерської компанії. Адже насправді, згідно з його фінансовою звітністю, він не міг би собі дозволити навіть одне таке авто. Його дохід у 2023 році становив 642 тисячі гривень, його дружини Вікторії – 5 млн 514 тисяч гривень. Готівки Вацак має у розмірі 480 000 гривень, його дружина – 2 млн 150 тис гривень. Кошти на рахунках у банках становлять кількасот тисяч.

Тож якщо взяти за основу ціну останнього Rolls-Royce Вацака 700 000 доларів, це еквівалентно майже 26 мільйонам гривень. Якщо скласти всі заощадження родини Вацаків, їх не вистачило б навіть на половину такого авто. Не говорячи вже про те, що елітних автомобілів у народного депутата кілька.

Але, схоже, громадський резонанс щодо недоречності купівлі найдорожчих автомобілів у світі під час війни в Україні не мав жодного впливу на Геннадія Вацака. Адже у січні 2024 року на його компанію «Кондитерський дім «Вацак»» було придбано Infiniti QX80 2021 року випуску. За інформацією профільних видань, залежно від комплектації вартість цього автомобіля може коливатися від 70 до 90 тисяч доларів.

Прогалини у ранній біографії народного депутата Геннадія Вацака викликають багато запитань. Зокрема, преса неодноразово передбачала, що він разом зі своїм товаришем, колишнім багаторічним мером Могилів-Подільського Петром Бровком, можуть стояти за потоками нелегальної продукції через кордон із Молдовою. Сусідна країна останні десятиліття вважається чи не міжнародним хабом контрабанди, поряд з невизнаним Придністров'ям. Для ділків із Могилів-Подільського це відкриває неабиякі можливості. Особливо це стосується нелегального постачання алкоголю, який тече річкою молдовсько-українським кордоном.

Геннадія Вацака не можна назвати бідною людиною, тим більше, що його підприємство за останні роки, незважаючи на війну, показує зростання. Однак якщо порівняти вартість його автопарку, не кажучи про кількість земельних ділянок, з його офіційними доходами, то закрадається думка про те, що гроші «капають» не лише з офіційних джерел.