Про це пише портал Львів Медіа.

За три місяці минулого року фірма експомічника колишнього голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина продала місцевим радам Львівщини та безпосередньо військовим частинам дронів майже на 6 млн грн. Усі ці дрони вони поставляли через тендерні закупівлі на сайті Prozorro.

З вересня по грудень 2023 року компанія ТзОВ “Периметр”, яка належить експомічнику Андрію Загороднику брала участь в 11 закупівлях на постачання безпілотних авіаційних комплексів. Із них три тендери були організовані 103-ю окремою бригадою територіальної оборони, в якій зараз служить майор Олександр Ганущин. Всі інші тендери проводили місцеві ради Львівщини, зокрема Солонківська, Сколівська, Городоцька та Добротвірська.

Активні продажі дронів фірмою Загородника збіглися в часі із підготовкою так званого “закону про військовий ПДФО”, який мав скерувати податки з прибутків військовослужбовців із місцевих бюджетів у державний. Кабінет міністрів зареєстрував відповідний законопроєкт 12 вересня. А через два тижні компанія ТзОВ “Периметр” починає брати активну участь у тендерах на закупівлю безпілотників, аж допоки законопроєкт ще не проголосований. Варто зазначити, що Верховна Рада проголосувала законопроєкт 8 листопада 2023 і саме після цього компанія Андрія Загородника провела останні тендери і змінила свою діяльність.

Популярні статті зараз

Нові «договорняки» ДСНС в Переяслав-Хмельницькому по «схематозу» впровадження систем оповіщення

Росіяни тішаться кровопролиттю в Ізраїлі

Українцям блокують рахунки за будь-які борги, вже надходять скарги: "Є волонтерські кошти"

Володимир Манукян: як кримінальний авторитет часів Януковича побудував бізнес на спекуляції та вимаганні

Все новости

Компанія експомічника Ганущина вигравала у тендерах, де була єдиним учасником

За даними аналітичної системи YouControl ТзОВ “Периметр” належить колишньому помічнику ексголови Львівської обласної ради Олександра Ганущина Андрію Загороднику.

Компанія виграла тендери в яких вона була єдиним учасником. Йдеться про закупівлю двох квадрокоптерів DJI Mavic 3 Pro та одного безпілотного комплексу на замовлення Городоцької міськради; закупівлю безпілотного комплексу для Сколівської міської ради; тендер на такий же комплекс для 103 бригади ТрО, ще один для Добротвірської селищної ради та ще один безпілотний комплекс та 13 квадрокоптерів DJI Mavic 3 Pro для Солонківської сільради.

Загалом із 11 тендерів компанія Андрія Загородника перемогла у п’яти, загальна сума закупівель яких становить 5 млн 881 тис. 175 грн. Три тендери, у яких компанія Андрія Загородника програвала, не відбулися, ще у трьох закупівлях ТзОВ “Периметр” обійшли конкуренти, два з цих тендерів були безпосередньо на замовлення військової частини, один для Солонківської громади.

Тендери із конкурентами були скасовані

Підприємство “Периметр” вигравало у всіх завершених тендерах, в яких брало участь. Якщо ж знаходився конкурент, який пропонував нижчу ціну — замовник скасовував торги. До прикладу, у закупівлі Солонківської територіальної громади переможцем стало ТзОВ “Груп Інтрейд”, але, як вказано у протоколі розкриття, тендерних пропозицій торги не відбулися “через відсутність пропозицій”.

В іншому тендері на замовлення вже Сколівської міськради, в якому йшлося про закупівлю такого ж безпілотника, переможцем знову стало ТзОВ “Груп Інтрейд”, і торги теж були скасовані. Цього разу причиною відмови вказали “неможливість усунення виявлених порушень законодавства у сфері публічних закупівель”.

Ще один тендер, який знову провалився, відбувся 20 листопада, у ньому йшлося про закупівлю 64 квадрокоптерів DJI Mavic 3 Pro для Солонківської громади. Тут були вже чотири учасники, переможцем стало ТзОВ “Торговий дім “Терра Груп”, але тендер відхилили через “скорочення видатків на здійснення закупівлі”. Зазначимо, що у всіх трьох тендерах організованих місцевими радами, в яких фірма Андрія Загородника програвала конкурентам, закупівлі були скасовані.

Дронами більше не займаються

Сам Андрій Загородник повідомив журналістам, що його компанія вже перестала займатися постачанням дронів. За словами Загородника, він спілкується з колишнім головою ЛОР Олександром Ганущиним, але, мовляв, постачання його фірмою дронів для бригади, у якій служить майор Ганущин — збіг.

“Ми займалися виробництвом дронів у 2023 році, але зараз перестали їх виготовляти, тому що були проблеми з організацією праці і запчастинами. Відношення до закупівель має ОТГ, я їм продавав дрони, то вже їх діло кому вони передають ці дрони”, — пояснив Андрій Загородник.

Агентство нерухомості стало постачальником дронів

“Периметр” — доволі стара фірма. Вона була зареєстрована ще у 2000 році у Хирові на Старосамбірщині. Засноване Василем Бакальцем та Надією Горбачовою підприємство спершу займалось посередницькими послугами в операціях з нерухомістю. У січні 2021 року у товариства змінюється власник — ним стає Андрій Загородник. Згодом змінюється й спеціалізація фірми: агентство нерухомості отримує основний КВЕД на “Виробництво повітряних і космічних літальних апаратів, супутнього устатковання”. Минулого року фірма різко активізується на публічних закупівлях. Варто зазначити, що за даними аналітичної системи YouControl, фірма з 2010 року до 2022 заробила на закупівлях лише 47 200 грн, а за майже чотири місяці 2023 року — понад 5,8 млн грн. Як уже відомо — це результат постачання дронів військовим та місцевим радам.

Що спільного у Загородника та Ганущина

Андрій Загородник був помічником Олександра Ганущина, коли той очолював Львівську обласну раду під час каденції 2010-2015. А його брат Іван Загородник був довіреною особою родини Ганущина під час реєстрації майна у нотаріуса.

Про дружні стосунки Андрія та Олександра свідчить, зокрема допис Ганущина, у якому він приймає флешмоб IceBucket Challenge від Ярослава Дубневича та передає Андрію Загороднику.

Скриншот з допису Олександра Ганущина 30 серпня 2014  р.

Ярослав Дубневич, від якого Ганущин прийняв естафету обливання — брат Богдана Дубневича, голови Солонківської сільради. До слова, сам Ганущин був помічником Дубневича-молодшого. “Периметр” постачав безпілотники у Солонку, однак Богдан Дубневич не знає кому ці дрони були передані. “Ми відправляємо в різні батальйони та бригади, я не можу того сказати. Зараз я не пам’ятаю. Я не зобов’язаний тобі казати. Йди на#уй і більше не дзвони”, — сказав Богдан Дубневич у коментарі LVIV.MEDIA

Ще один голова міськради, яка закупила дрони від “Периметра” — Сколівська. Голова Микола Романишин колишній близький співробітник Ганущина, так про нього писав NGL.media. Ці слова підтверджують не лише їхні спільні фото у соцмережах, а, наприклад, у липні 2019 року Ганущин з дружиною були почесними гостями на весіллі доньки Романишина. Сам Микола Романишин відмовився відповідати на запитання журналістів LVIV.MEDIA, куди саме скерували безпілотники, які постачала фірма Загородника, бо перебуває у відпустці та на момент розмови був у церкві. “Я не можу розмовляти, я зараз у церкві, на мене люди дивляться, ви хочете, щоб я вам відповідав?”, — заявив Микола Романишин.

Олександр Ганущин та Микола Романишин

Ще один голова міськради, цього разу Городоцької — Володимир Ременяк підтвердив у коментарі LVIV.MEDIA, що безпілотники, які закупили у компанії ТзОВ “Периметр” скерували у 103 окрему бригаду територіальної оборони, саме там проходить військову службу Олександр Ганущин.

А голова Добротвірської громади — Тарас Келеберда пояснив LVIV.MEDIA, що дрони, які закупили у компанії експомічника колишнього голови ЛОР скерували в одну із частин Нацгвардії. “Дрони пішли на військову частину Національної Гвардії. Цю компанію обрали по тендеру. На початку року в нас була затверджена програма, ми співпрацювали протягом двох років з цією частиною, тому визначали закупівлю суто для них. Я не знаю хто там чий помічник, ми визначали пропозицію на площадці тендерної процедури”, — пояснив Тарас Келеберда.

Позиція Ганущина

Сам Олександр Ганущин відмовився відповідати на запитання журналістів про постачання дронів його бригаді через фірму його ж експомічника. Ганущин заявив, що взагалі не знає такого видання LVIV.MEDIA, хоча раніше публікував свої матеріали на цьому сайті.

“Я нічого не знаю ні про вас, ні про LVIV.MEDIA, ні про мого колишнього помічника”, — заявив Олександр Ганущин телефоном та кинув слухавку.

До слова, ще одного помічника Ганущина вже судили за переправляння ухилянтів за кордон. Галицький районний суд міста Львова визнав винним колишнього помічника депутата Львівської облради Ганущина Андрія Тупіса у незаконному переправлянні ухилянтів за кордон, його оштрафували на 180 тис. грн.

Нагадаємо, журналісти з’ясували, що теща Ганущина Надія Томинець дешево купила землю в Карпатах і володіє ділянками, які були виділені учасникам АТО та іншим немісцевим жителям.