Команда з Університету Індіани в Блумінгтоні США заявляє, що їхні біологічні комп'ютери Brainoware можуть скоротити енергетичні потреби штучного інтелекту, що говорить про серйозний прорив.

Цю новину розмістили на порталі «dailystar»

Тепер прорив американських учених може скоротити потреби ШІ енергії за рахунок використання клітин людського мозку.

Команда під керівництвом Фен Го з Університету Індіани у Блумінгтоні використала невеликі кластери вирощених у лабораторії клітин людського мозку для вирішення основних математичних завдань.

Дослідники кажуть, що в майбутньому «Brainoware» може замінити комп'ютерне обладнання на основі кремнію для створення потужних комп'ютерів із меншим енергоспоживанням. Людський мозок споживає близько 20 Вт енергії, в той час як ШІ, який переміг чемпіона світу Лі Седоля у стратегічній грі Го, споживав понад 5000 Вт.

Популярні статті зараз

Арсеній Пушкаренко: Завдяки парламентській дипломатії зростає рівень підтримки України в державах Латинської Америки та Карибського басейну

Благодійний фонд «На часі» налагодив виробництво макетів військової техніки

К Александру Эллерту на свидание? Ксения Мишина разделась догола и побрила свою ...

"Почему на русском говорите?": Тину Кароль осудили из-за языка, фанаты в недоумении

Все новости

Оскільки ШІ виконує складніші завдання, йому потрібно більше потужності. Наприклад, за оцінками, безпілотні автомобілі споживають на 20% більше енергії, аніж звичайні автомобілі.

Якщо безпілотні автомобілі та літаки стануть звичайним явищем, а солдати та судді зрештою будуть замінені еквівалентами ШІ, вимоги до потужності будуть величезними.

Але живе обладнання штучного інтелекту, яке використовує обчислювальну потужність тривимірних біологічних нейронних мереж у мозковому органоїді команди з Блумінгтона може все змінити.

Маленькі кульки людських клітин немають кровоносних судин, тому вони можуть вирости більше певного розміру, але дослідники кажуть, що крихітному мозку вдалося вирішити складне математичне рівняння, зване картою Енона.

Бретт Каган з Cortical Labs в Австралії, який працював над аналогічним дослідженням, використовуючи пучки клітин мозку мишей, які він назвав "Dishbrains", сказав, що дослідження, опубліковане Bloomington - "захоплююча ідея для вивчення".

"Органоїди - це захоплюючий наступний крок у використанні біологічних нейронів для обробки інформації", - сказав учений.

Однак інші дослідники ставлять під сумнів можливість використання живої тканини людського мозку як основу штучного інтелекту.

Читайте також:

"Зомбі-вірус": чоловік стверджує, що прийшов з 2049 року, щоб попередити про масштабну "заразу"