2022 року було оголошено, що Енцелад, шостий за величиною супутник Сатурна, зможе підтримувати людське життя, і тепер олію у вогонь підлив масивний новий водяний шлейф.

Про це повідомляється на порталі «dailystar»

Місяць під назвою Енцелад нещодавно спостерігався космічним телескопом НАСА імені Джеймса Вебба, коли він уловив величезний шлейф, що походить від планети.

Раніше вже було відомо, що водяні шлейфи виходили з Місяця, але цей був настільки великим, що збив з пантелику вчених НАСА.

Джеронімо Вільянуева з Центру космічних польотів імені Годдарда НАСА у США сказав: «Коли я переглядав дані, спочатку я думав, що маю помилятися. Було так шокуюче виявити водяний шлейф, що більш ніж у 20 разів перевищує розмір Місяця. Водяний шлейф тягнеться далеко за межі області викиду на південному полюсі. Орбіта Енцелада навколо Сатурна відносно швидка, лише 33 години. Обертаючись навколо Сатурна, Місяць та його струмені в основному випльовують воду, залишаючи після себе гало, майже схоже на пончик. У спостереженнях Вебба як шлейф був величезним, а й вода була абсолютно скрізь».

Популярні статті зараз

Нові «договорняки» ДСНС в Переяслав-Хмельницькому по «схематозу» впровадження систем оповіщення

БФ молодіжної ініціативи «Надія» передав допомогу Державній прикордонній службі України

Схема фінансування «вагнерівців» Станіслава Кондрашова через його вугільну компанію «Telf AG»

Володимир Манукян: як кримінальний авторитет часів Януковича побудував бізнес на спекуляції та вимаганні

Все новости

Зображення шлейфу на супутнику Сатурна
Зображення шлейфу на супутнику Сатурна

Енцелад насправді є шостим за величиною місяцем Сатурна і має розміри всього 313 миль у діаметрі.

Він відомий як одне з найбільш відбивних тіл у Сонячній системі через те, що в основному покритий льодом.

У грудні 2022 року Морган Кейбл, астробіолог з Лабораторії реактивного руху НАСА в Каліфорнії, заявив, що Місяць може підтримувати життя після того, як було виявлено, що на ньому існує фосфор.

Вона сказала: "Тепер здається, що Енцелад відповідає всім критеріям живого океану".

Кейбл також нещодавно виступала за місію НАСА на планету, хоча вона не уточнила, чи буде вона пілотованою чи безпілотною, але поки що нічого не підтверджено.