Т.в.о. Голови Держекоінспекції Ігор Зубович та Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, головний координатор Оперативного Штабу при Держекоінспекції Олена Криворучкіна взяли участь у 25-ій Генеральній Асамблеї IMPEL у Стокгольмі.

Нагадаємо, що Державну екологічну інспекцію України в цьому році було прийнято до Мережі Європейського Союзу з імплементації та правозастосування екологічного законодавства (IMPEL).

У своїй презентації Ігор Зубович представив Держекоінспекцію, її основні функції та діяльність, а також роботу під час військового стану та збройної агресії рф. Він зазначив, що інспекція активно сприяє екологічній безпеці, сталому розвитку країни шляхом забезпечення дотримання екологічного законодавства та контролю за станом навколишнього середовища.

Також підкреслив важливість партнерства між Україною та IMPEL у спільних проектах, обміні досвідом та імплементацією Європейського законодавства в Україні.

Популярні статті зараз

Зеленський звернувся до українців через війну у Ізраілі

Росіяни тішаться кровопролиттю в Ізраїлі

Українцям блокують рахунки за будь-які борги, вже надходять скарги: "Є волонтерські кошти"

Володимир Манукян: як кримінальний авторитет часів Януковича побудував бізнес на спекуляції та вимаганні

Все новости

Олена Криворучкіна проінформувала членів Генеральної Асамблеї IMPEL про об’єднання зусиль Державної екологічної інспекції України, Офісу Генерального прокурора України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства оборони України та інших установ і організацій в один спільний майданчик для вирішення проблемних питань у сфері захисту довкілля з початком збройної агресії РФ – Оперативний штаб на базі Державної екологічної інспекції України.

Звернула увагу, що наразі одним із першочергових завдань у сфері захисту довкілля є необхідність максимальної імплементації екологічного законодавства ЄС в систему українського природоохоронного законодавства як на рівні законів, так і підзаконних актів. Для цього в Комітеті ВРУ з питань екологічного політики та природокористування Олена Криворучкіна на минулому тижні вже створила Робочу групу для можливості залучення кращих національних та міжнародних експертів. Першочерговою задачею такої Робочої групи є імплементація Євродирективи про екологічну відповідальність та приведення екологічного законодавства щодо визначення та стягнення екологічної шкоди у відповідність з нормативним актами ЄС.

Під час окремої зустрічі з представниками правління IMPEL Олена Криворучкіна та Ігор Зубович обговорили варіанти участі експертів IMPEL та представників екологічних інспекцій країн ЄС у процесі формування програми «Зеленого відновлення» та її основні етапи реалізації.

Організаторами також було проведено окрему зустріч представників української делегації з експертами країн ЄС присутніми на Генеральній Асамблеї IMPEL, на якій учасники обговорили питання щодо оперативного реагування на виклики, пов'язані з екологічною катастрофою, у зв'язку з підривом дамби Каховської ГЕС.

Приєднання України до IMPEL вважається важливим кроком вперед у підтримці екологічного розвитку країни. Дане досягнення сприятиме зміцненню співробітництва та обміну найкращими практиками між Україною та іншими країнами-членами IMPEL для забезпечення екологічно стійкого майбутнього.