Про це у прямому ефірі телемарафону «Єдині новини» зазначив заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Арсеній Пушкаренко

«У міжнародному праві найбільшим і найстрашнішим злочином вважається саме геноцид, бо це сплановані дії для винищення людей за національною, релігійною чи етнічною. Голодомор 1932-33-х роках — це лише один з епізодів довгого ланцюжка кремлівських злочинів проти України, адже росія прагне не просто захопити наші території, а знищити українців, як націю. І дуже важливо, щоб Парламенти інших держав визнали Голодомор геноцидом українського народу», — наголосив народний депутат.

Також політик зазначив, що на сьогодні вже близько 30 парламентів, міжпарламентських асамблей визнали Голодомор геноцидом українського народу. Окремо він подякував Естонському Парламенту, який першим у світі, ще в 1993 році, визнав Голодомор геноцидом українського народу. Крім того, парламентар висловити вдячність високоповажним Спікерам Парламентів із Чехії, Бельгії, Ірландії, які взяли участь у засіданні Верховної Ради з нагоди 90-х роковин Голодомору, а також Спікеру Парламенту Фінляндії Юссі Халла-ахо, який виступив із трибуни Верховної Ради українською мовою та повідомив про нещодавно прийняте рішення Парламенту Фінляндії про визнання Голодомору геноцидом українського народу.

Арсеній Пушкаренко нагадав, що протягом останніх 2 років завдяки особистим зусиллям Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука та інших народних депутатів, які опікуються міжпарламентською співпрацею, вдалося отримати десятки рішень Парламентів світу щодо визнання Голодомору геноцидом українського народу.

Популярні статті зараз

Питання цивільного захисту населення розглянули на нараді Президента з обласними керівниками

Інспектори Держекоінспекції на Рівнещині вперше з початку дії воєнного стану проводять перевірку якості пального

Колишня дружба, російський паспорт, та безвілля у столичній висотці: історія однієї війни не на полі бою

Криптобіржа Plain Chain стала розсадником шахраїв: хто стоїть за сумнівними схемами

Все новости

«Дуже символічно, що саме в роковини Голодомору в Києві відбувся вже Другий Міжнародний саміт із продовольчої безпеки Grain from Ukraine. До цієї ініціативи Президента Володимира Зеленського вже долучилися майже 40 держав. І це дозволяє тримати питання продовольчої безпеки у фокусі світової спільноти», — каже політик.

Народний депутат підкреслив, що продовольча безпека є другим пунктом Формули миру Президента Зеленського і що протягом десятиліть багато країн, зокрема й на рівні ООН, докладали чимало зусиль, аби у ХХІ столітті не було такого явища, як масовий голод. Однак росія, нехтуючи міжнародним правом, вирішила використовувати продовольчу безпеку задля вирішення своїх питань, міждержавного шантажу та зменшення санкційного тиску.

У цілому парламентар високо оцінив роботу в рамках ініціативи Grain from Ukraine Офісу Президента України та особисто Андрія Єрмака, Міністерства закордонних справ України, назвавши її черговим успіхом на зовнішньополітичній арені.

«Якщо торік на реалізацію цієї ініціативи вдалося залучити 180 мільйонів доларів від країн світу, то цього разу лише за один день було акумульовано 100 мільйонів доларів на продовольство для країн, які його потребують. Це ще раз свідчить про те, що Україна прагне, попри всі обставини, залишатися однією з тих держав, яка не лише може і хоче, а й забезпечує інші країни продовольством, тоді як росія знову хоче заморити людей голодом у різних куточках земної кулі», — заявив парламентар.

Також він спрогнозував, що за підсумками Міжнародного саміту з продовольчої безпеки будуть зміцнені подальші перспективи «зернових коридорів» у Чорному морі. Зокрема, спільно з іншими державами буде забезпечено безпеку суден, які доставляють продовольство. За що слід подякувати всім нашим партнерам, зокрема Туреччині, Румунії, Болгарії.

Окремо варто подякувати Великобританії та Норвегії за «морську коаліцію» і посилення військових потужностей України в Чорному морі. Завдяки зусиллям Військово-морських сил ЗСУ та інших підрозділів Сил безпеки та оборони покладено край домінуванню рф у Чорному морі.

«Конвенція ООН з морського права 1982 року підкреслює право мирного проходу для суден усіх держав, у тому числі комерційних суден, адже це має вирішальне значення для глобальної продовольчої стабільності. Тобто росія і тут нехтує міжнародним правом, зокрема задля послаблення режиму санкцій. Однак наші міжнародні партнери не йдуть на поступки, продовжуючи підтримувати Україну», — відзначив Арсеній Пушкаренко.