«Після потужного візиту Президента Зеленського до Литви, Латвії та Естонії ми ще раз переконалися, що ці країни – найвідданіші друзі України, які допомагають нам із 2014 року на всіх міжнародних майданчиках. Зокрема, з Британією та Польщею в Парламентських асамблеях Ради Європи та ОБСЄ принципово і послідовно відстоювали відсторонення росії від роботи в міжнародних організаціях, позицію обмеження права голосу рф. Саме ці 5 держав ще до 24 лютого 2022 року передали зброю Україні, яка допомогла нам вистояти у перші найважчі тижні широкомасштабного вторгнення. Крім того, країни Балтії демонструють лідерство у питанні відбудови України: Естонія відновлює інфраструктуру на Житомирщині, Латвія – на Чернігівщині, Литва – на Київщині», – розповів народний депутат.

Арсеній Пушкаренко також нагадав, що під час нещодавнього візиту Президента до країн Балтії було підписано низку важливих документів щодо нових пакетів військової допомоги. Зокрема, в Литві було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством стратегічної промисловості України та Литовською асоціацією оборонної та безпекової промисловості.

В Естонії, яка виступає одним із лідерів роботи щодо притягнення рф до відповідальності за злочин агресії та конфіскації російських активів для потреб України, окремо було обговорено питання нарощування спільного оборонного виробництва. Офіційний Таллінн уже надав Україні 17 пакетів військової підтримки, а цими днями було оголошено, що протягом 2024–2027 років Естонія буде спрямовувати щороку 0,25% свого ВВП на оборонну підтримку нашої держави. А це загалом – 1,25 мільярда євро. На окрему увагу заслуговує й Талліннський механізм для посилення кіберпідтримки України.

Латвійська частина візиту додала Угоду про технічне та фінансове співробітництво. Також було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України та Федерацією безпеки та оборонної промисловості Латвії. Документ передбачає поглиблення співробітництва у сфері оборони й безпеки. Латвія ініціює створення коаліції дронів.

Популярні статті зараз

Максим Кисельов та мільйон доларів: ЗМІ з'ясували дивні доходи топ-чиновника

Сергій Яковлєв: мажора блогера підозрюють у смерті молодої дівчини

Схема фінансування «вагнерівців» Станіслава Кондрашова через його вугільну компанію «Telf AG»

Дарницький воєнком Руслан Тригуб, який п'яним лазив та ганьбився, продовжує очолювати ТЦК

Все новости

«Загалом кожна держава Балтії протягом останніх двох років колосально нас підтримала. Естонія надала Україні допомоги на 540 мільйонів доларів, що становить 1,26% від її ВВП. Латвія витратила на підтримку нашої країни 510 мільйонів доларів – 1,09% ВВП цієї країни. Литва вклала в оборону України 0,95% ВВП – це 760 мільйонів доларів», - зауважив Арсеній Пушкаренко. Тож, на його думку, цілком логічно, що Президент Зеленський назвав свої візити до Естонії, Литви та Латвії - візитами вдячності.