З 16 по 22 лютого 2024 року територіальними та міжрегіональними територіальними органами Державної екологічної інспекції України проведено 253 заходи контролю у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, складено 269 протоколів про адміністративні правопорушення.

Загальна сума накладених штрафних санкцій складає 68 тис. грн. До Державного бюджету стягнуто 55 тис. грн. За порушення вимог природоохоронного законодавства розраховано збитків на суму 8 млн 816 тис. грн. Загальна сума пред’явлених претензій та позовів складає 3 млн 959 тис. грн. Стягнуто збитків у добровільному та примусовому порядку на суму 750 тис. грн.

Найбільш резонансними за порушенням вимог природоохоронного законодавства стали Запорізька, Кіровоградська, Хмельницька та Чернівецька області.

Інспекцією Південного округу направлено позов до Господарського суду Запорізької області про відшкодування збитків заподіяних навколишньому природному середовищу, на суму 2 млн 782 тис. 844 грн., внаслідок самовільного користування надрами (видобування підземних вод) з артезіанської свердловини без відповідного дозволу на користування надрами КП «Михайлівський комунгосп Михайлівської селищної ради Василівського району Запорізької області».

Популярні статті зараз

Геннадій Вацак: любитель московських попів придбав найдорожчу автівку під час війни

Загальна мобілізація та повістки: усі українці отримають електронний код, тепер не сховатися

Чоловік заявив, що прийшов з 2671 року і зробив моторошне попередження: це все станеться влітку

Хірургічна аномалія: у "королеви ботоксу" з неймовірно великими "активами" луснули груди

Все новости

Інспекцією Придніпровського округу проведено розрахунок збитків на суму 735 тис. 165 грн. за незаконний вилов водних біоресурсів, забороненими знаряддями лову громадянином, в акваторії Кам’янського водосховища р. Дніпро на території Онуфріївської селищної ради Олександрійського району. Матеріали з ознаками кримінального правопорушення направлено до ВП № 1 (м. Світловодськ) Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області.

Інспекцією у Хмельницькій області проведено розрахунок збитків та пред’явлено претензію, громадянину, на суму 540 тис. 2 грн. за незаконну рубку 18 дерев породи «тополя» на автодорозі загального користування місцевого значення, за межами населених пунктів, на території Вовковинецької селищної територіальної громади Хмельницького району. Матеріали направлено до РУП ГУНП у Хмельницькій області. Проведено розрахунок збитків на суму 1 млн 336 тис. 710 грн. по факту загибелі водних біоресурсів на річці Мшанець між с. Мар’янівка та смт. Чорний Острів, Чорноострівської ОТГ Хмельницького району. Матеріали для встановлення осіб причетних до порушення природоохоронного законодавства направлено до РУП ГУНП у Хмельницькій області.

Інспекцією Карпатського округу проведено розрахунок збитків на суму 4 млн 707 тис. 377 грн. за незаконну порубку захисних насаджень лінійного типу вздовж автомобільної дороги Станівці – Петрашівка, у кількості 166 дерев, в адміністративних межах Станівецького старостинського округу Тарашанської сільської ради за межами населеного пункту с.Станівці та в межах Петрашівського старостинського округу Герцаївської міської ради за межами населеного пункту с. Петрашівка Чернівецького району. Матеріали направлено до Чернівецького РУП ГУНП в Чернівецькій області.