Напередодні було оголошено про 28 вакансій академіків та 75 вакансій членів-кореспондентів із 66-ти спеціальностей.
Найбільшою інтригою зборів було голосування за кандидатуру Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука для отримання звання члена-кореспондента НАН України. Наперодні його кандидатуру, як «визначного юриста», підтримало відділення історії, філософії та права. Натомість в результаті таємного голосування на Загальних зборах кандидатура Стефанчука не набрала достатньої кількості голосів!
Нагадаємо, що родина Стефанчуків за останні 5 років закріпилася у статусі «нових смотрящих» за цілою низкою вузів та правових інітитуцій країни. Для прикладу, лише захист Стефанчука, як Голови Наглядової ради, утримає президента та уряд від звільнення ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимира Бугрова. Як відомо, Петиція до Президента від студентів КНУ про корупційні та аморальні дії Ректора Бугрова набрала 25 тисяч голосів.
Тож віддамо належне академічній спільноті, яка попри тиск влади, не проголосувала за нового члена-кореспондента НАН від ЗЕ-команди.
Ця історія нагадує давні справи, коли кращі кадри із команди Януковича теж намагалися стати академіками. Тоді ні Табачник, ні Азаров так і не змогли заручитися підтримкою зборів НАН.
Суди двох інстанцій скасували незаконний штраф НБУ щодо ТОВ «Укрфінстандарт», незважаючи на тиск з боку зам голови НБУ Дмитра Олійника
Кар’єри – «під ключ»: як Опімах з Держгеонадра допомагає Шапранупривласнювати підсанкційні родовища
Безкоштовний відпочинок у Карпатах: українці можуть насолодитися розкішною тишею за "просто так"
Добкін вже зняв військову форму і повернувся до улюбленої справи: махати кадилом московських попів
Тож як бачимо, що попри передвиборчі обіцянки, чільні представники команди Зеленського за прагненням збагатитися бюджетними коштами, землею, званнями і посадами стали гідними учнями найгірших представників попередньої влади, яка нині обслуговує і підтримує Путіна в Росії.