У Кишиневі розпочалося п’яте засідання Комісії зі сталого використання та охорони басейну річки Дністер (Дністровська комісія). Засідання відкрили перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олена Крамаренко та Міністр навколишнього середовища Республіки Молдова Сергіу Лазаренку.
До складу української делегації увійшли представники Міненерго, Держводагентства, Держрибагентства, ДСНС, Укргідроенерго, Інституту гідробіології, посольства України в Республіці Молдова, а також представники обласних військових адміністрацій і громадських організацій, що входять до української частини Комісії. Засідання проходить у змішаному форматі: частина учасників працюють в Кишиневі, інші – у режимі онлайн.
“Басейн Дністра стикається з низкою серйозних викликів, зокрема зміною клімату, затопленнями та збереженням біорізноманіття. Сьогодні ми аналізуємо результати гідрологічного режиму 2023 року та оцінюємо ефективність екологічних попусків 2024 року. Важливим є удосконалення моніторингу вод, зокрема підземних, і відновлення спільних відборів проб на контрольних пунктах. Робота над Планом управління річковим басейном Дністра на 2025–2030 роки допоможе забезпечити сталий розвиток водних ресурсів. Однак лише через тісну співпрацю України та Молдови можна буде знайти ефективні рішення для цих викликів”, — наголосила Olena Kramarenko
Робоча група з питань моніторингу доповіла про проведення спільних відборів проб води, оцінку хімічного та екологічного стану вод, а також підготовку національних звітів про стан вод у басейні Дністра.
У перший день засідання члени робочої групи презентували результати напрацьованих заходів щодо:
Розпил на мільйони: у Кременчуцькій громаді готують масштабну схему
Криптобіржа Plain Chain стала розсадником шахраїв: хто стоїть за сумнівними схемами
Не буде навіть меддопомоги: чоловіків поставили перед важким вибором
"Божественная Катюша": заезда "Кухни" Кузнецова восхитила снимком с райского отдыха, Анна Кошмал оценила
- Спільного моніторингу в межах Смарагдової мережі.
- Контролю інвазивних видів водних організмів.
- Розробки методології оцінки ефективності екологічних попусків для збереження біорізноманіття та водних біоресурсів.
Комісія також обговорила внесення змін до Правил експлуатації водосховищ Дністровського комплексного гідровузла, оновлення сценаріїв впливу зміни клімату на басейн річки Дністер та визначення пріоритетних дій для обох країн.