У період загальної мобілізації випадки затримання поліцією та примусової доставки до ТЦК для розшуку осіб рідкісні. Адвокат Роман Симутін пояснює законність таких дій.

Цю інформацію надали на порталі новин «apostrophe»

Лише певні органи влади мають законне право утримувати осіб. До них відносяться поліція, Служба безпеки України (СБУ), прикордонники, воєнізовані формування охорони режиму та об'єктів, що охороняються, а також військова служба правопорядку. TЦК не входить до цих органів.

Людина може бути затримана максимум на три години. Строк затримання обчислюється з моменту первісної зупинки або фактичного обмеження руху, а не з доставки на вокзал.

У виняткових випадках термін утримання під вартою може бути продовжено до трьох діб, але для цього потрібне обов'язкове повідомлення прокурора. Таке продовження зазвичай відбувається у випадках порушень, пов'язаних із обігом наркотичних речовин або незаконним перетином кордону.

Популярні статті зараз

Розпил на мільйони: у Кременчуцькій громаді готують масштабну схему

Мінус сотні мільйонів у бюджеті країни: правоохоронці розслідують, як нардеп Шаповалов допомагав бізнес-партнеру ухилятися від податків

Повістки поштою: коли чекати листа від ТЦК, хто визначає адресатів

Головний "захисник" ветеранів Сергій Куніцин – суцільний скандал: розкішні готелі Європи, діаманти, рейдерство будинків і несплата аліментів

Все новости

Під час затримання особа має право на доступ до юридичної допомоги, ознайомлення з матеріалами справи та інформування своїх родичів про затримання.

Вручення повістки: скрін з відео
Вручення повістки: скрін з відео

Затримання може бути застосоване за особливих обставин, передбачених статтею 260 Кримінально-процесуального кодексу. До них відносяться:

Припинення правопорушень.

Вичерпання інших заходів впливу.

Встановлення особи людини.

Складання протоколу за неможливості зробити це дома.

Забезпечення своєчасного розгляду справ та виконання постанов.

Затримання за порушення законодавства про військовий облік та оборону. Однією з підстав затримання поліцією, як це визначено статтею 262 Кримінально-процесуального кодексу, є порушення законодавства про військовий облік та оборону. Однак це правило може суперечити меті застосування затримання.

Під час арешту працівник поліції повинен надати затриманому можливість отримати юридичну допомогу, надати докази та повідомити своїх родичів.

Ці рекомендації допомагають роз'яснити правові рамки затримань під час загальної мобілізації в Україні.

Нагадаємо, аномальний жовтень: погода в Україні вразить буквально кожного

Раніше «Акценти» повідомляли, це вже перебір: життєво важливий продукт в Україні перетворюється на розкіш.

Як повідомляли «Акценти», пенсії стануть набагато меншими: Пенсійний фонд вразив українців