5 жовтня відбулось перше публічне обговорення питання щодо змін до Концепції реформування системи державного нагляду у сфері захисту довкілля за ініціативою Міндовкілля.

Мова йде про саму ту ініціативу відомства Руслана Стрільця, за якою має бути знищено Держекоінспекцію під час війни. Єдиного органу, який веде надважливий підрахунок збитків, які завдані України збройною агресією рашистів.

І от, замість справжніх реформ, гідного фінансування органу, Міндовкілля пропонує… ліквідувати Державну екологічну інспекцію та формально створити новий орган. Звісно ж, виділивши на це бюджетні кошти, яких просто немає в умовах війни з країною-терористом! Це схоже на історію з тендерами на сковорідки на сотні тисяч або яйця по 17 гривень, які так обурювали громадськість. Адже під цією псевдореформою від Руслана Стрільця ховається банальна зміна вивісок, а не, як то має бути, комплексне реформування системи державного нагляду (контролю) та імплементація європейського законодавства у сфері екології.

У обговоренні взяли участь понад 100 учасників, серед яких були представники громадських організацій, юристи, вчені-екологи, представники бізнес спільноти та інші.

Популярні статті зараз

ОПЗЖ пішло в контрнаступ: кияни будуть платити доньці Бойка за користування картками

Грошей не повертають, але є спосіб: як вибити переплату за газ

У мережі випливло відео "сходки" з народним депутатом Едуардом Прощуком: лазня, горілка, бандитський стиль

Українцям хочуть списати комунальні борги: хто підпаде під норму закону

Все новости

Проте, учасники обговорення виразили відверте обурення та надали обґрунтовані заперечення відносно запропонованих Міндовкіллям змін. Згідно з їхніми висновками, пропоновані зміни обмежуються тільки буквальною зміною назви органу системи державного нагляду без будь-яких змін у нормативно-правових актах, що регулюють функціонування цієї системи та імплементації європейського законодавства.

Учасники обговорення висловили значне побоювання, що такі запропоновані косметичні зміни не сприятимуть покращенню стану довкілля та не забезпечать більш ефективний контроль над дотриманням екологічних норм та стандартів. Багато з них закликали до більш радикальних та фундаментальних змін у сфері захисту довкілля та розбудови нормативного базису для забезпечення екологічної безпеки.

У свою чергу, Людмила Циганок, президентка Асоціації професіоналів довкілля PAEW, висловила здивування, що подібна ідея взагалі прийшла у голови чиновників з незрозумілих причин під час війни.

"Очам не вірю, що в умовах сьогодення, з’являється несподівано така ідея у Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України і її сьогодні обговорювали – знищити єдиний законний уповноважений орган на проведення огляду (обстеження) місць заподіяння шкоди довкіллю внаслідок надзвичайних ситуацій, подій, збройної агресії російської федерації та нарахування збитків, завданих нашому довкіллю. Це вже не просто недержавницька позиція, а схоже на підігрування ворогу! Без контролю реалізації дотримання природоохоронного законодавства, без реального втілення реформ (а не лише на папері) нам скоро буде нічим дихати, ми скоро побачимо колосальну нову хвилю внутрішньої міграції через водну кризу - і війна, як і зміни клімату, цю ситуацію лиш прискорюють та поглиблюють. Кожен українець, який не планує виїхати з території нашої держави, за яку ллється ріками кров, має знати – екологічний контроль потребує негайної реформи!", – наголосила Людмила Циганок.

Тож запропонована реформа від Міндовкілля більше схожа на імітацію діяльності, під яку треба знову буде виділити гігантські кошти, котрі сьогодні край необхідні для нашої перемоги. Раніше український політик та громадський діяч Микола Томенко наголосив, що «важливу владну екологічну інституцію України нині перетворили у Міністерство безглуздих і непотрібних справ та корупції».