Минулої зими Росія руйнувала українську енергосистему дронами та ракетами щоб залишити українців без тепла та світла.

Значна частина енергооб'єктів була пошкоджена чи знищена окупантами, тому енергетики змушені були запровадити віялові відключення світла для споживачів, адже енергетична система не справлялася з додатковими навантаженнями під час холодів.

Тому у новому опалювальному сезоні українцям варто сподіватися на відсутність морозів, адже саме погода впливатиме на те, чи буде світло у помешканнях громадян. Про це сказав в інтерв'ю генеральний директор компанії Yasno, яка входить до групи ДТЕК, Сергій Коваленко.

"Кожні 5 градусів морозу підвищують споживання електроенергії на 200 МВт. Тобто, місто витрачає більше електроенергії, а навантаження на енергосистему збільшується", — сказав він.

За його словами, минула зима видалася складною, але без сильних морозів. "Так, вночі могло бути до -12, але вдень температура повітря підвищувалася до -2 або +3 градусів. Але не було таких довгих періодів з морозами. Це важливо, адже взимку потрібно боятися не відключень світла. Так, це важко, незвично, але прожити можна. А ось без тепла будинок просто промерзне та й усе", — пояснив він.

Популярні статті зараз

Сміття, вирубки, браконьєри: Держекоінспекція нарахувала понад 25 мільйонів гривень збитків за тиждень

На Херсонщині з’являться нові індустріальні парки: підписано меморандум із бізнесом

Становлення бізнесу на крові Олексія Федоричева: зерно, кокаїн та борделі

"Возникло желание": Потап просит полуголую Настю Каменских не носить его трусы

Все новости

Коваленко також зазначив, що до повномасштабного вторгнення Україна була профіцитною державою — виробляла більше електроенергії, ніж споживало населення. Але у перші дні війни наша країна втратила великий генераційний об'єм.

"Тому навіть без обстрілів у нас у деякі місяці, коли було дуже холодно або дуже спекотно, нам не вистачало електроенергії. Бо зростало споживання, а ми через війну перетворилися на дефіцитну державу. В останньому опалювальному сезоні дуже багато генераційних об'єктів ми втратили", — підкреслив Сергій Коваленко.