Наразі Україна має значну кількість вакансій, що є рекордним показником з початку повномасштабної війни. Проте спостерігається помітна нестача здобувачів роботи. Ця тенденція свідчить про дефіцит кадрів, що насувається в країні. Це також підкреслює важливість надання біженцям можливостей працевлаштування, що добре оплачуються, як стимул для їх повернення, що могло б допомогти вирішити нестачу робочої сили в Україні.

Відповідну інформацію оприлюднили на сайті «obozrevatel»

Ключові тези доповіді Центру економічної стратегії (ЦЕС) з цього питання включають:

Наразі в Україні спостерігається сплеск пропозицій щодо роботи: кількість вакансій досягне 85% від середнього рівня на 2021 рік, що є помітним зростанням від початку конфлікту.

Незважаючи на збільшення кількості вакансій, кількість поданих резюме у жовтні становить лише 76% від середнього показника 2021 року. Це свідчить про кадровий дефіцит, який частково зумовлений значною кількістю громадян, які залишили країну.

Популярні статті зараз

Готуйтеся до нового податку: залізуть до кишень звичайного народу

Вигідна пенсія: що пропонують ПриватБанк, ПУМБ та Ощадбанк. З ким краще "співпрацювати" пенсіонерам

ОПЗЖ пішло в контрнаступ: кияни будуть платити доньці Бойка за користування картками

У мережі випливло відео "сходки" з народним депутатом Едуардом Прощуком: лазня, горілка, бандитський стиль

Все новости

Дедалі більше підприємств повідомляють про нестачу робочої сили. Порівняно з ранніми стадіями конфлікту, конкуренція за робочі місця значно знизилася. Приблизно 24% роботодавців кажуть, що вони борються з нестачею кадрів, причому найсерйозніші проблеми пов'язані з пошуком спеціалізованих фахівців.

Умови на ринку праці різняться залежно від сектора та регіону. У деяких секторах, таких як засоби масової інформації, офісне управління, інформаційні технології, культура та маркетинг, спостерігається надлишок претендентів на роботу. Регіональні відмінності також очевидні: деякі регіони зазнають більшої нестачі робочої сили.

Работа в офисе. Фото: скриншот Youtube-видео
Работа в офисе. Фото: скриншот Youtube-видео

Аналітики ЦЕС визнають, що нестача робочої сили, ймовірно, погіршиться у майбутньому. За оцінками Мінекономіки, найближчим десятиліттям Україна може зіткнутися з дефіцитом до 4,5 млн співробітників.

ЦЕС наголошує на важливості заохочення українських біженців до повернення на Батьківщину. Багато українців готові повернутися, а можливість добре оплачуваної роботи та підвищення рівня життя є важливими мотивуючими чинниками. Припинення пільгових умов у країнах, що приймають, і відсутність доступного житла за кордоном можуть ще більше стимулювати їх повернення.

"У подоланні проблеми розраховувати варто на повернення частини українських біженців. За даними нашого дослідження, українці готові повернутися додому не лише при завершенні війни. Для багатьох важливими факторами є наявність добре оплачуваної роботи та вищий рівень життя. Крім того, декого стимулюватиме повернення додому припинення пільгового режиму в країнах перебування та відсутність доступного житла за кордоном", - пояснили в ЦЕС.

Таким чином, хоча Україна нині зазнає нестачі робочої сили в певних секторах та регіонах, вирішення цієї проблеми, ймовірно, вимагатиме багатогранного підходу. Заохочення повернення українських біженців шляхом надання привабливих можливостей працевлаштування та покращення умов життя може відіграти життєво важливу роль у пом'якшенні майбутнього дефіциту робочої сили.

Нагадаємо, на носі потужний перерахунок пенсій: декому додадуть кілька тисяч до виплат

Раніше «Акценти» повідомляли, зі звичайних трудящих українців здиратимуть нові податки: у Раді вже все придумали

Як повідомляли «Акценти», роздадуть безкоштовно: усі українці можуть добре заощадити цієї зими