Україна вивчає можливість мобілізації не лише своїх Збройних Сил, а й військово-промислових підприємств для вирішення конкретних проблем та вирішення проблем нестачі кваліфікованих кадрів.
Про цю ініціативу в інтерв'ю "Українській правді" розповів член Комітету національної безпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін.
Цю публікацію розмістили на порталі «pravda» і в соціальних мережах.
Рахманін зазначив, що багато промислових підприємств військового сектору зараз відчувають брак кваліфікованих фахівців. Для вирішення цієї проблеми він запропонував сценарій, у якому кваліфіковані спеціалісти з одного регіону можуть бути мобілізовані та направлені в ті райони, де їхній досвід вкрай необхідний.
Наприклад, фахівця з Чернівецької області можна було б направити для забезпечення десантних операцій чи інших воєнних дій, або його могли б мобілізувати для роботи на підприємствах ВПК у регіонах, які мають дефіцит.
БФ «Надія» та Валерій Дубіль передали для ГУР військове обладнання й РЕБи
Ситуація з системами оповіщення досі незадовільна: хто понесе відповідальність
Коханка Зеленського та Коломойського: пропагандисти "розкрили" секрет успіху Тіни Кароль
"Превращаешься в Ларису Долину": Тина Кароль в лифчике показала обвисшие до пупка "сливы"
"На багатьох підприємствах не вистачає кваліфікованих фахівців. Умовно кажучи, є завод на Одещині і є людина відповідної спеціальності в Чернівецькій області. Її можуть мобілізувати та відправити, наприклад, штурмувати посадки, а, можливо, враховуючи її професію та кваліфікацію, її слід мобілізувати на це підприємство на Одещині, де відповідного фахівця немає", - заявив Сергій Рахманін.
Ця концепція спрямована на оптимізацію розподілу кваліфікованих людських ресурсів для ефективного задоволення як військових, так і промислових потреб. Однак Рахманін висловив деякі сумніви щодо можливості прийняття та реалізації такої пропозиції на законодавчому рівні.
"Потрібно мобілізувати людей не лише у ЗСУ, а й на підприємства ВПК – члена комітету з питань нацбезпеки Рахманіна", - також повідомляється в соціальній мережі.
Про можливе посилення мобілізаційних заходів розповів і секретар парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, народний депутат від партії "Голосу" Роман Костенко. Він зазначив, що такі заходи можуть бути переглянуті залежно від змін у військовій стратегії України.
Ці дискусії ілюструють зусилля країни з адаптації та підготовки до різних непередбачених обставин і викликів у постійно змінюваному ландшафті національної безпеки і оборони.
Нагадаємо, доведеться відмовитися: улюблена продукція українців перетворюється на "золото"
Раніше «Акценти» повідомляли, що субсидії в опалювальному сезоні: скільки залишилося часу на оформлення.
Як повідомляли «Акценти», обов'язково зверніться за перерахунком пенсій: кому належить підвищення