Українські жінки тепер мають право самостійно обирати дату початку відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами після 30-го тижня вагітності, йдеться у заяві Міністерства охорони здоров'я. Раніше, якщо жінка вирішувала продовжити роботу після цього терміну, зменшувалася кількість днів відпочинку, і відповідні виплати.

Цю публікацію розмістили на порталі «informator»

Згідно з новою системою, жінки можуть вирішити, чи піти їм у декретну відпустку, чи продовжувати працювати після 30-го тижня. Щоб реалізувати цей вибір, жінкам необхідно під час першого відвідування лікаря подати заяву, вказавши обрану дату. Відповідно буде сформовано медичний висновок про тимчасову непрацездатність (МВТН).

Беременность
Беременность

У разі передчасних пологів до вказаної дати МВТН розпочинатиметься з дати народження. Важливо, що ця автономія не вплине на тривалість відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами або розмір допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, які залишаться незмінними.

Популярні статті зараз

Як швидко та безпечно розморозити лобове скло автомобіля: допоможе порожня пляшка

У вас заберуть останні гроші: українців терміново попередили

Українців чекають кардинальні зміни з 1 грудня: буде дуже жорстко

Пенсіонерів ощасливили до Нового року: приємний сюрприз чекає на кожного

Все новости

Стандартний термін МВТН становить 126 календарних днів, але жінкам, у яких багато дітей, а також у жінок, які пережили ускладнені або передчасні пологи, цей термін може бути продовжений ще на 14 днів, як наголошується в повідомленні міністерства.

Нагадаємо, чому не можна їсти курячу скоринку: вас це вразить

Раніше «Акценти» повідомляли, у вас заберуть останні гроші: Пенсійний фонд терміново всіх попередив

Як повідомляли «Акценти», Україну накриє справжня аномалія: погода у грудні вразить українців