До Верховної Ради України внесено новий законопроект, який має на меті мобілізацію досвідчених співробітників правоохоронних органів на військову службу у Збройних Силах. Запропонований законопроект, зареєстрований як законопроект № 10209 3 листопада 2023 року, спрямований на тимчасове залучення фахівців, які мають досвід носіння чи застосування вогнепальної зброї для підвищення бойових можливостей українських військ.

Відповідну інформацію розмістили на сайті «u-news»

У законопроекті, ініційованому депутатом від фракції "Слуга народу" Георгієм Мазурашу, "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розумної мобілізації та забезпечення оптимальної боєздатності військових частин у період військового стану" передбачено кілька ключових змін:

Громадяни, які не займаються основною діяльністю чи офіційним підприємництвом, можуть бути залучені до відновлення інфраструктури після бойових дій за умови підтвердження готовності захищати країну.

Співробітники правоохоронних органів, які мають досвід роботи на посадах, що потребують дозволу на носіння або застосування вогнепальної зброї, можуть бути мобілізовані до Збройних Сил з відстроченням.

Популярні статті зараз

Тарас Тополя розлучається? Дружина соліста "Антитіла" Alyosha зробила екстрену заяву

Інфаркт, інсульт та діабет обійдуть вас стороною: секретні продукти для здорового сніданку

У цих областях терміново посилили мобілізацію: призову не уникнути

Усіх пенсіонерів терміново попередили: буде дуже прикро

Все новости

Посадові особи будуть зобов'язані повідомляти владу про зміну місця проживання протягом трьох робочих днів.

Вікові обмеження для проходження служби в умовах військового стану за бажанням військовослужбовця можуть бути скасовані.

Законопроект пропонує направити частину правоохоронців у розпорядження Збройних Сил для полегшення ротації та підтримки мобілізованих військовослужбовців.

Наразі законопроект перебуває на розгляді Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Примітно, що Георгій Мазураш у минулому брав участь у спірних законодавчих ініціативах. У 2023 році він став співавтором законопроекту, що пропонує покарання за анонімні коментарі в соціальних мережах, які завдають шкоди суверенітету, територіальній цілісності та обороноздатності України.

Інша ініціатива, спрямована на запровадження адміністративної відповідальності за «пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму», викликала критику з боку правозахисних організацій. Крім того, законопроект, ініційований Мазурашу та Максом Бужанським, спрямований на відміну штрафів за відмову обслуговувати клієнтів українською мовою у сфері послуг, що викликало громадське обговорення та дебати.

Нагадаємо, всім приготуватися: розпочався Різдвяний піст

Раніше «Акценти» повідомляли, пенсіонери будуть дуже задоволеними: вже за кілька тижнів

Як повідомляли «Акценти», тепер лише для "обраних": дуже популярна продукція в Україні досягла цінових піків