Кому загрожує позбавлення прав водія на строк від 7 до 5 років і штраф 40 тисяч гривень.

Українським водіям нагадали, за що можна отримати штраф у розмірі 40 тисяч гривень і позбутися прав водія на строк від 5 до 7 років.

Таке покарання «світить» водіям, які, незважаючи на позбавлення права керування за рішенням суду, сідають за кермо транспортного засобу. Законом 1231-ІХ відповідальність за такі дії суттєво збільшили.

Як зазначається, з урахуванням внесених змін, на сьогоднішній день за таке порушення передбачено накладення штрафу у розмірі 20 400 гривень (ч. 4 ст. 126 КУпАП).

Полиция: Скриншот YouTube
Полиция: Скриншот YouTube

Популярні статті зараз

Микола Томенко вказав на приватний університет Ківалова як головну кузню майбутніх прокурорів та слідчих: "Погоджено і затверджено МОН?"

Нові «договорняки» ДСНС в Переяслав-Хмельницькому по «схематозу» впровадження систем оповіщення

300 тисяч до прибутку за рахунок городу: як казково збагатиться на простому часнику

Українцям блокують рахунки за будь-які борги, вже надходять скарги: "Є волонтерські кошти"

Все новости

Також цим законом додано ст. 126 КУпАП нова частина. Зокрема, повторне аналогічне порушення передбачає накладення штрафу у збільшеному розмірі — 40 800 гривень. Водночас суд має позбавити водія права керування строком від 5 до 7 років (ч. 5 ст. 126 КУпАП).

Для того, щоб оскаржити ухвалу про перше порушення у водія є всього 10 днів. Своєчасне оскарження зупиняє дію ухвали до остаточного вирішення справи в суді.

Юристи звернули увагу українців на те, що в такому разі інспектор не має права винести ухвалу за повторне порушення на підставі ч. 5 ст. 126 КУпАП. Якщо ж перша ухвала не оскаржена в суді, то у разі повторного порушення до водія може бути застосований збільшений штраф. Крім того, він буде позбавлений права керування на строк від 5 до 7 років.