Україна розглядає можливість внесення змін до правил вручення повісток військовозобов'язаним, зокрема розширити список осіб, уповноважених на виконання цього завдання. Пропоновані зміни викладено у законопроекті №9566, який вніс до Верховної Ради народний депутат Георгій Мазурашу від партії "Слуга народу".

Про це пише «novyny.live»

Поправки спрямовані на зміну статті 38 Закону «Про військовий обов'язок та військову службу». Відповідно до цих змін законне право видачі повісток про заклик буде поширене на працівників комунальних служб та домовласників.

Крім того, на працівників комунальних служб та власників будівель будуть покладені певні обов'язки та завдання, такі як збір інформації про потенційних призовників та допомогу у забезпеченні прибуття призовників до територіального збірного пункту та збірного пункту.

Примітно, що цим же законопроектом внесено суттєві зміни до «Закону про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». У пропозиції пропонується направити призовників, які з різних причин не можуть або не хочуть брати участь у бойових діях, робити внесок в економіку, від якої залежить обороноздатність країни. По суті, ця поправка дозволить окремим особам відмовитись від військової служби.

Популярні статті зараз

Суди двох інстанцій скасували незаконний штраф НБУ щодо ТОВ «Укрфінстандарт», незважаючи на тиск з боку зам голови НБУ Дмитра Олійника

Зарплату збільшать тільки обраним. Для освітян, науковців, медиків, ВПО, пенсіонерів влада грошей на наступний рік не знайшла, – Тимошенко

Криптобіржа Plain Chain стала розсадником шахраїв: хто стоїть за сумнівними схемами

"Божественная Катюша": заезда "Кухни" Кузнецова восхитила снимком с райского отдыха, Анна Кошмал оценила

Все новости

У записці пояснення до законопроекту пояснюється, що ця зміна покликана дати можливість персоналу зосередитися на роботі з мотивованими патріотами, які готові захищати Україну збройними засобами.

В даний час порядок денний можуть вручати різні уповноважені особи, у тому числі представники ТЦК та СП, посадові особи районних (міських) територіальних центрів зайнятості та соціальної підтримки, органів місцевого самоврядування, керівники державних органів, голови органів місцевого самоврядування. органи, що керують житлово-комунальним господарством, товариства власників житла, роботодавці, а також керівники підприємств та організацій, у тому числі освітніх установ, незалежно від їх підпорядкованості та форм власності.