В умовах воєнного часу питання забезпечення безперебійної роботи економіки України як ніколи є актуальним. Одним із інструментів, покликаних вирішити це завдання, є бронювання працівників від мобілізації.

Про це пише портал Стіна .

У парламенті та уряді України зараз активно обговорюються дві основні моделі бронювання:

1. Бронювання за рівнем зарплати:

  • Суть: Забронювати працівника може будь-який роботодавець, але його зарплата має бути не менше ніж 35 000 гривень на місяць (зі сплатою всіх податків).

2. Бронювання за квотами:

  • Суть: Компаніям надаються квоти на бронювання співробітників, незалежно від їхньої зарплати. За кожного заброньованого працівника роботодавець має сплачувати збір у розмірі 20 000 гривень.

Хто підлягає бронюванню?

Військовозобов'язані підприємства та організації, яким встановлено мобілізаційне завдання, яке здійснює виробництво товарів, виконання робіт та надання послуг, необхідних для забезпечення збройних сил України чи інших військових формувань, та які є критично важливими для економіки для забезпечення життєдіяльності населення України.

Підприємство подає заявку на бронювання органу державної влади, яке встановило мобілізаційне завдання перед підприємством.

Популярні статті зараз

Микола Томенко вказав на приватний університет Ківалова як головну кузню майбутніх прокурорів та слідчих: "Погоджено і затверджено МОН?"

Нові «договорняки» ДСНС в Переяслав-Хмельницькому по «схематозу» впровадження систем оповіщення

Схема фінансування «вагнерівців» Станіслава Кондрашова через його вугільну компанію «Telf AG»

Володимир Манукян: як кримінальний авторитет часів Януковича побудував бізнес на спекуляції та вимаганні

Все новости

Забронювати можна менше ніж 50% загальної кількості військовозобов'язаних, які працюють на підприємстві на момент надання списку. У разі обґрунтованої потреби кількість може бути збільшена.

Остаточне рішення щодо моделі бронювання працівників від мобілізації ще не прийнято. Експерти зазначають, що обидві моделі мають свої переваги та недоліки.