«Доки хоч на однім клапті української території пануватиме чужинець…доти усі покоління українців йтимуть на війну».

Микола МІХНОВСЬКИЙ

Сьогодні українці відзначають день народження відомого громадського та політичного діяча, ідеолога українського самостійності Миколи Івановича Міхновського (31 (19) березня 1873 - 3 травня 1924 рр.)

«Україна є спілка вільних і самоправних земель, утворених на підставі своїх природних особливостей та окремішностей і заселених українцями. Таких земель є девʼять: Чорноморська Україна, Слобідська Україна, Степова Україна, Лівобережна Україна або Гетьманщина, Північна Україна, Полісся або Гайова Україна, Підгірська Україна, Горова Україна і Понадморська Україна».

Так Микола МІХНОВСЬКИЙ у «ОСНОВНОМУ ЗАКОНІ «САМОСТІЙНОЇ УКРАЇНИ» Спілки народу українського»,написаному в 1905 році, визначає територіальну основу нашої Держави.

Популярні статті зараз

Розкрадання, корупція та аморальна поведінка: Зеленський відповів про петицію щодо звільнення Бугрова

Криптобіржа Plain Chain стала розсадником шахраїв: хто стоїть за сумнівними схемами

Світ попрощався із заслуженим працівником культури України з Книги рекордів Гіннеса: його роботи прикрашають Київ

"Главное, что я влезла в эсочку": звезда "1+1" Лидия Таран восхитила точеной фигуркой в ярком наряде

Все новости

(Не плутати із відомою публіцистичною статтею Міхновського «Самостійна Україна» від 1900 року).

Цей документ я вперше знайшов і прочитав у 1991 році у відділі рідкісних видань Львівської наукової бібліотеки імені Василя Стефаника. В цей час, як аспірант історичного факультету Київського державного університеті імені Тараса Шевченка, працюю над дослідженням «Історії української Конституції». Тут у часописі «Самостійна Україна» знайомлюся з текстом «Основного закону «Самостійної України» Спілки народу українського». Документ підписано від імені групи членів Української Народної партії, а оскільки Микола МІХНОВСЬКИЙ є головою цієї партії та головним редактором газети, то цілком очевидно, що саме ВІН і є ОДИН із ТВОРЦІВ нашої УКРАЇНСЬКОЇ КОНСТИТУЦІЇ 1905 року.

На відміну від більшості наших політиків і вчених початку 20 століття орієнтованих на парламентсько-народні моделі, МІХНОВСЬКИЙ - прихильник президентської форми правління.

“Президент вибирається усім народ українським через плебісцит на 6 років»

(стаття 63).

Виборче право поширюється на кожного українця, «що вміє говорити, читати і писати по-українськи, має 25 років і не дійшов 70 років» (стаття 52).

Ніхто «не може бути міністром, коли він не є українцем з роду»

(стаття 76).

«Чужинці не можуть ані мати права приватної власності на землю…ані користуватися національною власністю»

(стаття 8 )

Більше про українську Конституцію 1995 року можна прочитати у моїй книзі «Історія української Констиуції».

Вищезгаданий документ важливий також з міркувань спростування історичного міфу про існування в українській політико-правовій думці початку 20 століття виключно вимог автономного статусу України у складі «демократичної федеративної Росії».

Гордий з того, що у свій час фінансово та організаційно допомагав у встановленні памʼятників Миколі МІХНОВСЬКОМУ у селі Турівка та в містечку Згурівка.

Памʼятаємо нашу історію!🇺🇦

Вивчаємо наші історичні уроки!

П.С. Сьогоднішня війна за ВОЛЮ і НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ підтвердила тезу Міхновського із «Десяти заповідей УНП», написаних більш як 100 років тому, про те, що є народи, які досі залишаються нашими ворогами.