Наприкінці минулого тижня український парламент схвалив Постанову «Про звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, парламентів та урядів її держав-членів, міжнародних організацій та їх парламентських асамблей у зв’язку з черговим актом тероризму російської федерації – підривом Каховської гідроелектростанції імені П.С. Непорожнього».

За інформацією заступника голови Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентських зв'язків Арсенія Пушкаренко, який представляв Постанову з парламентської трибуни, документ пройшов через ґрунтовне обговорення на Комітеті за участі депутатів-членів Комітету з різних фракцій, а також депутатів з інших Комітетів. І за підсумками дискусії був рекомендований до прийняття Верховною Радою саме з техніко-юридичними правками та пропозиціями Комітету. На думку А.Пушкаренка, Звернення Верховної Ради цілком базується на міжнародних документах.

“Цей черговий злочин російської федерації є актом тероризму, екоциду та воєнним злочином відповідно до Женевської конвенції 1949 року, Додаткового протоколу до неї 1977 року, а також порушення Конвенції про заборону військового або будь-якого іншого ворожого застосування засобів впливу на природне середовище 1977 року”, — підкреслив він.

У своєму виступі з парламентської трибуни політик наголосив, що і Президент України, і члени Уряду, і народні депутати неодноразово на різних міжнародних майданчиках попереджали про можливість такого терористичного акту. Адже Каховська ГЕС була замінована рф з самого початку окупації, тобто понад рік тому. І, на жаль, росія його здійснила, що спричинило величезну техногенну катастрофу.

«Це найбільший терористичний акт рф від початку широкомасштабного вторгнення. Ми ще повністю не знаємо наслідків, але масштаби трагедії надзвичайні: десятки тисяч людей позбавлені житла та потребують евакуації, завдано незворотної шкоди природному середовищу, втрачено природні ресурси та цілі екосистеми», — зазначив народний депутат.

Популярні статті зараз

БФ молодіжної ініціативи «Надія» передав допомогу Державній прикордонній службі України

"Хлопчик" або "дівчинка"? Як вибрати найсмачніший оселедець до свят

Зеленський звернувся до українців через війну у Ізраілі

Володимир Манукян: як кримінальний авторитет часів Януковича побудував бізнес на спекуляції та вимаганні

Все новости

Також він зауважив, що Росія підірвала не просто Каховську ГЕС, а залишки старого та недієздатного світового порядку. В зоні ризику знаходиться не окрема територія України, а ООН і загалом вся система світової безпеки! Тож, як справедливо зауважив Президент Володимир Зеленський, повна й справедлива відповідальність російських терористів і самої держави-терориста – це обовʼязкова передумова того, що у світі більше не буде повторень такого зла.